کشف یک میلیون و ۷۰۰ هزار لیتر انواع سوخت در کشور

تهران - ایرنا - رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا از اجرای طرح کنترل مصرف کنندگان عمده سوخت و کشف مقدار یک میلیون و ۷۰۰ هزار لیتر انواع فرآورده‌های نفتی در کشور خبر داد و گفت: کشفیات فرآورده‌های نفتی ۵۲ درصد افزایش داشته است.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از پایگاه خبری پلیس، سردار محمدرضا مقیمی افزود: به منظور مقابله با قاچاق و عرضه خارج از شبکه فرآورده های نفتی و اجرای برنامه های عملیاتی سالیانه، طرح کنترل مصرف کنندگان عمده سوخت اعم از تانکرهای سوخت رسان، جایگاه های عرضه سوخت و شرکت های تولیدی، صنعتی و کشاورزی با مشارکت فرماندهی انتظامی استان های سراسر کشور در هفته گذشته به اجرا در آمد.

وی افزود: در این طرح از ۴۱۲ شرکت تولیدی، صنعتی و کشاورزی و همچنین سه هزار و ۸۷۶ تانکر حامل سوخت بازدید که ۳۵ شرکت متخلف در بخش تولیدی و کشاورزی به همراه ۶۰ دستگاه تانکر متخلف شناسایی و مقدار یک میلیون ۷۰۰ هزار لیتر انواع فرآورده های نفتی کشف و ۱۲۰ متهم دستگیر شد که نتیجه این طرح نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش ۵۲ درصدی کشفیات فرآورده های نفتی را نشان می دهد.

سردار مقیمی با بیان اینکه کارشناسان ارزش ریالی فرآورده های مکشوفه را بیش از ۹۳ میلیاردریال برآورد کردند، ادامه داد: پس از تشکیل پرونده، فرآورده های مذکور به شرکت ملی نفت و متهمان دستگیر شده تحویل مراجع قضائی شدند.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا از هموطنان خواست درصورت مشاهده هرگونه قاچاق کالا، موضوع را به فوریت های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =