رعایت پروتکل‌های بهداشتی بهترین هدیه به کادر درمان است

همدان - ایرنا - استاندار همدان گفت: همه مردم قدردان تلاش و زحمات کادر بهداشت و درمان هستند و با این وجود بهترین هدیه برای قدردانی از تلاش مدافعان سلامت رعایت پروتکل‌های بهداشتی و کاهش آمار ورودی به بیمارستان‌ها است.

به گزارش ایرنا، سید سعید شاهرخی روز سه شنبه در آیین تجلیل از کادر درمانی استان همدان با گرامیداشت و یاد و خطر شهدای عرصه سلامت، افزود: پزشکان و پرستاران نقشی ارزنده در دوران خدمت ایفا کرده و التیام بخش درد و رنج مردم هستند و امروز نیز در یک امتحان سخت الهی، فرصت مهم و با ارزش خدمتگزاری مردم به آنها عنایت شده است.

وی ادامه داد: هر انسان آزاده با دیدن خدمات بخش بهداشت و درمان منقلب و متحول می‌شود و این صحنه‌ها یادآور دوران دفاع مقدس و سبقت گرفتن رزمندگان برای حضور در عملیات است.

استاندار همدان اظهار داشت: در جریان شیوع کرونا شاهد اوج محبت، ایثار و فداکاری در وجود کادر بهداشت و درمان بودیم و این خدمت مصداق بارز مجاهدت در راه خدا است.

شاهرخی ادامه داد: با وجود مخاطرات پیش روی این حرفه، اما کادر درمان با نهایت محبت و عشق بر بالین مریض حاضر شده و آگاهانه و بدون چشم داشت مادی ایثار کردند.

وی اظهار داشت: برای قدردانی از تلاش کادر بهداشت و درمان، دولت محدودیت‌های جدیدی را از شنبه هفته آینده اعمال می کند و تاکنون ۴۴ جلسه ویدیو کنفرانسی با حضور رییس جمهوری و هیات دولت و اعضای ستاد استانی برگزار شده و متناسب با شرایط روز تصمیم گیری شده است.

استاندار همدان گفت: سیاست دولت توجه به معیشت و سلامت افراد است بنابراین تداوم فعالیت بخش تولید با توجه به تحریم ظالمانه دشمنان  در دستور کار بوده به گونه ای که در سه هفته نخست اپیدمی کرونا نیازهای بهداشتی مردم و دارو تامین شد.

شاهرخی ادامه داد: رشد آمار بیماران در پیک سوم شیوع کرونا بیانگر عادی انگاری بیماری و ضعیف شدن رعایت پروتکل های بهداشتی است و طبق آمارهای موجود ۵۳ درصد بیماران به علت حضور در دورهمی خانوادگی و بیش از ۴۰ درصد نیز به علت حضور در اجتماعات غیر ضروری نظیر مجالس ترحیم، عروسی و میهمانی ها به این ویروس مبتلا شدند.

وی از رسانه ها خواست با استفاده از روش های حرفه ای و زبان هنر عوامل شیوع بیماری کرونا از جمله برگزاری مراسم و حضور در تجمع ها را به خوبی برای مردم تبیین کنند.

استاندار همدان خاطر نشان کرد: کادر بهداشت و درمان و نظام بهداشت ۹ ماه بی وقفه تلاش کرده تا جایی که در این مسیر شهید نیز دادند بنابراین نباید به خاطر خوشی زودگذر و دورهمی، برای خود تهدید ایجاد کرده و به کادر درمان فشار وارد کنیم.

شاهرخی اضافه کرد: افرادی که شیوه نامه های بهداشتی را رعایت نمی کنند علاوه بر جان خود، دیگران را به خطر انداخته و کادر درمان را خسته می کنند.

وی محدودیت های ایجاد شده را در راستای حفظ سلامت مردم دانست و گفت: تحت هر شرایطی با اعمال محدودیت و تاکید بر رعایت ۱۰۰ درصدی آن باید ورودی بیمارستان ها را به حداقل ممکن رساند تا کادر درمان نیز بتوانند استراحتی داشته باشند.
استاندار همدان تاکید کرد: دولت علاقه مند به ایجاد محدودیت نبود ولی عده ای با رعایت نکردن پروتکلهای بهداشتی جان خود و دیگران را به مخاطره انداختند.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با فوت ۴۸۲ بیمار دیگر از مبتلایان قطعی به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان قطعی بیماری کووید۱۹ در کشور به ۴۲ هزار و ۴۶۱ نفر رسید و ۲۷ استان همچنان در وضعیت قرمز کرونا هستند.

سیما سادات لاری روز سه شنبه با اعلام آخرین آمار مبتلایان و جانباختگان کرونا در ایران افزود: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز (۲۷ آبان ۱۳۹۹) بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی،۱۳ هزار و ۳۵۲ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد و سه هزار و ۷۹نفر بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۷۸۸ هزار و ۴۷۳ نفر رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: خوشبختانه تاکنون ۵۷۰ هزار و ۷۷۴ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. همچنین ۵۶۹۱ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند و تاکنون پنج میلیون و ۵۸۶ هزار و ۱۴۱ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =