امام جمعه مشهد: حل مسایل اقتصادی نیازمند عمل پدافندی است

مشهد- ایرنا- امام جمعه مشهد گفت: مسایل اقتصادی این روزها چونان سنگی بر سر راه انقلاب است که برداشتن آن مستلزم عمل پدافندی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آیت‌الله سید احمد علم الهدی، وی روز سه شنبه در دیدار با مسوولان اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان خراسان رضوی افزود: به خاطر عملکرد اشتباه در حفظ ارزش پول ملی خیلی از سودجویان به مشهد مقدس می‌آیند تا از خرید و فروش ارز، سودهای کلان دریافت کنند و در این میان این اقشار آسیب پذیر مشهد هستند که در فشار زیاد معیشت قرار می‌گیرند و دچار مشکلات اقتصادی فراوان می‌شوند.

وی ادامه داد: در حال حاضر قیمت ارز دچار ثبات نیست به همین خاطر خیلی از سودجویان اقدام به خرید و فروش کلان اقلام ضروری می‌کنند و پولش را به خارج از کشور می‌برند و برای خود، امکانات رفاهی تامین می‌کنند ولی آن کسی که ضربه سنگینی می‌خورد مردم عادی هستند که حتی توان پرداخت اجاره خانه خود را ندارند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با تاکید بر اهمیت مسایل اقتصادی گفت: امروزه یکی از مشکلات اساسی در مسیر پیشرفت انقلاب اسلامی، مشکلات اقتصادی است و متاسفانه به خاطر کرونا، بسیاری از کارگرهای روزمزد بیکار شده اند و حتی توان تامین وعده های غذایی خود را ندارند.

علم الهدی افزود: باید روابط حسنه بین کارگر و کارآفرین در حوزه تولید و کشاورزی تشویق شود و اگر حوزه تولید و کشاورزی به درستی راه اندازی شود دیگر شاهد مشاغل روزمزدی نخواهیم بود.

وی اضافه کرد: نگذارید زندگی کارگری، ملعبه سیاسیون شود. متاسفانه اقشار کم برخوردار به خاطر شرایط سخت اقتصادی فشار زیادی را تحمل می‌کنند. با همت و غیرت در کنار قشر آسیب پذیر باشید و نگذارید شرایط سخت اقتصادی، فشار مضاعفی به اقشار آسیب پذیر وارد کند.

امام جمعه مشهد تاکید کرد: همه عرصه های امروز انقلاب اسلامی خاکریز جبهه است، اگر همه‌ی مدیران پشت خاک ریز باشند این انقلاب با هیچ مشکلی مواجه نمی‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =