عضو شورای شهر تهران، خواستار حمایت بیشتر دولت از شهرداری پایتخت شد

تهران - ایرنا - «سید محمود میرلوحی» عضو شورای اسلامی شهر تهران در نامه‌ای به ریاست جمهوری خواستار حمایت بیشتر دولت از شهرداری و ایجاد زمینه‌ای برای پرداخته شدن مطالبات شهرداری شد.

به گزارش ایرنا، وی در این نامه که روز سه‌شنبه آن را در اختیار رسانه‌ها قرار داد، «برای ریاست جمهوری و دولت در مبارزه با ویروس منحوس کرونا و تحریم‌های ظالمانه ترامپ ورشکسته» آرزوی توفیق کرد.

 وی در نامه خود افزود: همانگونه که درگزارش شهردار  تهران منعکس شد، شهرداری تهران در دوره کنونی علاوه برتحمل مشکلات گسترده ناشی از بدهی‌های دوره قبل که در مرز هفتاد هزارمیلیارد تومان بوده و درکنار مصائب بحران تورم و تحریم وکرونا که فشار طاقت فرسایی بر درآمد و بودجه پایتخت وارد ساخته، با برنامه‌ریزی و شفافیت تلاش کرد که چرخ فعالیت های توسعه ای درتهران متوقف نشود.

این عضو شورای شهر تهران نوشت: افتتاح دوازده ایستگاه مترودرسال ۹۹ ادامه مسیر مترو از دولت‌آباد تا حرم حضرت عبدالعظیم، شروع عملیات اتصال منطقه هجده به مترو، شروع عملیات اجرائی خط ده، تکمیل دوبزرگراه شهید بروجردی و رستگارمقدم در جنوب تهران، خرید اتوبوس‌های ساخت داخل، شروع ساخت واگن ملی، تامین منابع تکمیل رینگ آبرسانی تهران وتصفیه خانه ششم و سایر فعالیت‌های توسعه‌ای درشرایط کرونائی و کاهش صدور پروانه، بخشی از این فهرست است.

بانک‌ها و بیمه‌ها به رغم همکاری با دوره پیشین شهرداری در این دوره مطالبه‌گر شده‌اند

میرلوحی ادامه‌داد: انتظار است که دولت محترم از تلاش مدیریت شهری و این فضای فعالیت و اشتغال حمایت کند، لکن متاسفانه ملاحظه می‌شود که بانک‌ها و بیمه‌ها که بیشترین انعطاف و تسلیم در مقابل مدیران دوره قبل را داشته‌اند در شرایط کنونی همه مطالبات و مساعدت های پیشین را از این دوره مطالبه می‌کنند.

عضو شورای اسلامی شهر تهران تأکید کرد: برای دومین بار اوراق قرضه مترو یک‌سال در بانک آینده و رفاه رسوب میکند.

وی در ادامه نوشت: همچنین سازمان تامین اجتماعی علاوه بر دریافت وجوه بیمه‌های جاری برای دریافت طلب‌های دوره قبل حسابهای شهرداری را مسدودمی‌کند.

میرلوحی افزود: خواهشمند است راهنمایی بفرمایید شهرداری تهران برای دریافت مطالبات چند ده هزار میلیاردی از بابت پروانه و پایان‌کار و عوارض پایدار و پسماند پانصد ساختمان دولتی و دریافت سهم قانونی مترو و اتوبوسرانی از هدفمندی یارانه‌ها و قانون حمل ونقل ریلی و صرفه جویی سوخت چگونه وثیقه و تضمین دریافت کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =