۱۹ هزار ماسک در رُشتخوار خراسان رضوی توزیع شد

تربت‌حیدریه- ایرنا- فرماندار شهرستان رُشتخوار در خراسان رضوی از توزیع ۱۹ هزار ماسک بهداشتی توسط کارخانه فولاد امید نور و معین اقتصادی بخش جنگل از توابع این شهرستان با هدف مقابله با ویروس کرونا در این شهرستان خبر داد.

خالقداد عرب روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مقرر شد کارخانه فولاد امید نور رشتخوار با همکاری امدادگران هلال احمر در چند روز آینده توزیع ماسک در این شهرستان را به ۶۰ هزار عدد افزایش دهند تا تمام جمعیت این منطقه از این کالای بهداشتی بهره‌مند شوند.

وی ادامه داد: همچنین این کارخانه ۱۵ کپسول اکسیژن برای استفاده بیماران کرونایی به بیمارستان حضرت زهرا (س) رشتخوار تحویل داد که این اقدام با توجه به محدودیت‌های موجود در حوزه بهداشتی علاوه بر رفع مشکل، روند خدمت رسانی به بیماران را تسریع می‌بخشد.

فرماندار رشتخوار گفت: با افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا طی چند روز گذشته، این شهرستان در وضعیت قرمز کرونا قرار گرفته است و در صورت تداوم وضعیت موجود، روند خدمت رسانی به بیماران با توجه به محدودیت‌های بهداشتی با مشکلاتی مواجه خواهد شد.

عرب افزود: با توجه به شرایط موجود و همزمانی آن با فصل برداشت زعفران، در صورت رعایت نکردن دستورالعمل‌های بهداشتی، سیاه شدن وضعیت بیماری کرونا در رشتخوار دور از انتظار نیست.
وی اضافه کرد: در صورت تداوم وضعیت موجود در شهرستان رشتخوار و بی‌توجهی برخی از مردم نسبت به دستورالعمل‌های بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک، بی‌شک شمار مبتلایان به ویروس کرونا در این شهرستان افزایش چشمگیری خواهد یافت.

شهرستان ۶۵ هزار نفری رشتخوار در ۲۰۹ کیلومتری جنوب مشهد واقع است و از نظر خدمات بهداشتی و درمانی زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه است.

بر طبق آخرین اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، با فوت ۴۸۲ بیمار دیگر از مبتلایان قطعی به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان قطعی بیماری کووید ۱۹ در کشور به ۴۲ هزار و ۴۶۱ تن رسید و ۲۷ استان همچنان در وضعیت قرمز کرونا هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =