جرائم کینه‌توزانه رکورد ۱۱ ساله آمریکا را شکست

تهران – ایرنا – جدیدترین آمار پلیس فدرال آمریکا نشان می‌دهد که کثرت جرائم کینه‌توزانه در سال ۲۰۱۹میلادی به بالاترین سطح یازده سال گذشته رسید.

به گزارش ایرنا، تارنمای سی ان ان روز سه شنبه نوشت که آمار سالانه جرائم کینه‌توزانه اف بی آی نشان می‌دهد که قتل‌های کینه‌توزانه از سال ۲۰۱۸ تا ۲۰۱۹ بیش از دو برابر شده و ۵۱ قربانی بر جای گذاشت.

بر اساس این گزارش، جرائم کینه‌توزانه در اغلب دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ افزایشی بوده است. بین سال‌های ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۷، حوادث گزارش ‌شده ۱۷ درصد رشد کرد و در سال ۲۰۱۸ اندکی کاهش یافت و دوباره اوج گرفت.

تعداد جرائم کینه‌توزانه گزارش‌شده به اف بی آی در سال ۲۰۱۹میلادی، ۱۹۴ فقره بیش از سال ۲۰۱۸ بود. از میان ۷ هزار و ۳۱۴ فقره جرائم کینه‌توزانه سال ۲۰۱۹، ۵۷ درصد با انگیزه نژادی، ۲۰ درصد با انگیزه‌های دینی، ۲۰ درصد با انگیزه‌های جنسیتی و ۲ درصد با سوگیری علیه معلولان رخ داد.
 

جرائم کینه توزانه گزارش شده به اف بی آی از سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۹

داده‌های اف بی آی نشان می‌دهد که تعصب علیه آمریکایی‌های آفریقایی‌تبار ۴۸ درصد جرائم گزارش‌شده نژادی را به خود اختصاص می‌دهد. تعصب علیه یهودیان نیز ۶۰ درصد جرائم گزارش‌شده دینی را در بر می‌گیرد. ۱۳ درصد جرائم این دسته نیز علیه مسلمانان بوده است. تعصب علیه همجنس گرایان نیز با ۶۲ درصد در صدر آمار جرائم جنسیتی قرار دارد.

گفتنی است که اعتراض به برخوردهای تبعیض آمیز نژادی و به خصوص رفتار وحشیانه پلیس آمریکا با سیاهپوستان موجب اعتراض های گسترده در شهرهای این کشور شده است. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =

سرخط اخبار جهان