اهالی کوی امیراندیمشک خواستار رفع مشکل اسناد مالکیت منازل خود شدند

اندیمشک-ایرنا- جمعی از ساکنان منطقه کوی امیر شهرستان اندیمشک خواستار رفع مشکل روند صدور اسناد مالکیت خود و پیگیری شرکت تعاونی مربوطه شدند.

ابوذر حیدری یکی از ساکنان این منطقه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت:اگر چه مسئولین شهرستان اندیمشک طی سال های اخیر تلاش جدی برای رفع مشکل اسناد منازل مسکونی این منطقه داشته اند اما به علت برخی مشکلات تعاونی، هنوز وضعیت اسناد بلاتکلیف است.

وی اظهار داشت:با پیگیری فرماندار و نماینده اندیمشک جلسات متعددی گرفته شده است و انتظار داریم تعاونی با مسئولین همکاری بیشتری داشته باشد.

وی گفت:برخی ساکنان از دریافت مبالغ تعریف نشده و اعلام نشده از قبل ،  از سوی تعاونی گلایه دارند و این مشکل هم نیازمند پیگیری است.

شاهین رحمتی یکی دیگر از ساکنان این منطقه هم گفت: بسیاری از ساکنان این منطقه بضاعت مالی برای پرداخت هزینه مجدد ندارند و از مسئولین انتظار دارند مشکل اسناد را بدون نیاز به پرداخت هزینه مجدد حل کنند.

فاطمه علی زاده دیگر شهروند این منطقه گفت: برخی از دوستان ما در این منطقه برای پرداخت هزینه های مربوط به این منازل، لوازم منزل زندگی خود را فروخته اند تا با نصب انشعابات در این منازل ساکن شوند .

وی افزود:امروز مهمترین مشکل ما اسناد مالکیت است که به نظر می رسد به علت برخی امور مربوط به تعاونی ، هنوز به اسم شهرداری یا اعضا انتقال نیافته اند.

یکی دیگر از ساکنان کوی امیر گفت:به رغم تعهدات تعاونی برای آسفالت و اجرای طرح های آموزشی ، هیچ کدام از این موارد از سوی این شرکت محقق نشده و با پیگیری مسئولین شهرستان  از منابع مالی مختلف طرح هایی مانند مدرسه ، مسجد و آسفالت در این منطقه پرجمعیت اجرا شد که جای تقدیر دارد.

وی افزود: انتظار داریم مسئولین شهرستان اندیمشک با ورود به مشکل اسناد مالکیت ، این دغدغه مردم ساکن کوی امیر را نیز حل و فصل نمایند.

مرجان دانش هم گفت: مطالبه ساکنان این منطقه از شرکت تعاونی سازنده منازل، این است که با رفع مسائل موجود اسناد مالکیت را به اعضا تحویل دهد.

وی بیان کرد: عدم دریافت اسناد منازل سبب بروز مشکلات جدی برای فروش و یا ساخت و ساز برای ما شده است.

 کوی امیر اندیمشک از نظر جغرافیایی یکی از مناطق تازه تاسیس این شهرستان است  که بیش از ۸۰۰ خانوار در آن سکونت دارند.

در نشست سه شنبه  فرماندار اندیمشک با دستگاههای اجرایی ، مشکلات اسناد مالکیت این منطقه مطرح و پیگیری شد.

پیمان جهانگیری فرماندار اندیمشک در این جلسه با تاکید بر اینکه تاکنون جلسات مستمر برای رفع این مشکل گرفته شده ، گفت: اراده مسئولین شهرستان رفع مشکل اسناد است و در حوزه کاری مربوط به دستگاههای شهرستان مانعی برای صدور این اسناد نیست.

وی از شرکت تعاونی مربوطه خواست با جلسات و هماهنگی با شهرداری ، نظام مهندسی و ثبت اسناد نسبت به برنامه ریزی برای تسریع در روند تحویل اسناد و رفع موارد احتمالی اقدام نماید.

به گفته فرماندار اندیمشک پیگیری برای ارایه برخی خدمات باید از سوی تعاونی صورت می گرفت اما انجام نشد لذا با همکاری نماینده شهرستان برای رفع مشکلات ساکنان  و تامین رفاه مردم ، طرح هایی نظیر آسفالت ، احداث مدرسه و مسجد از منابع مالی مختلف و با پیگیری  نماینده شهرستان تحقق یافت.

مسعود جیل ساز مدیر شرکت تعاونی مربوطه هم  گفت: تعاونی مربوطه طی سال های اخیر با برخی مسائل مواجه شد اما برای رفع این مشکل همکاری و تلاش حداکثری خواهد شد.

وی افزود: یکی از عوامل مانع در این مسیر ، امور بین شرکت تعاونی و نظام مهندسی بوده که سبب طولانی شدن روند تحویل اسناد مالکیت اهالی شده است.
وی گفت: با انجام هماهنگی لازم با نظام مهندسی برای رفع مشکلات تلاش خواهد شد، رویکرد هیات مدیره جدید شرکت، حل مشکلات اعضا است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =

سرخط اخبار استان‌ها