فوتی‌های ناشی از کرونا در آذربایجان‌غربی به ۲ هزار و ۴۲۷ نفر رسید

ارومیه- ایرنا- در حالی که تنها ۱۰ روز پیش، تعداد فوتی‌های ناشی از کرونا در آذربایجان‌غربی، مرز ۲ هزار نفر را پشت سر گذاشته بود، رییس دانشگاه علوم پزشکی استان از رسیدن این تعداد به ۲ هزار و ۴۲۷ نفر خبر داد و گفت: این افزایش قابل توجه نشان دهنده وضعیت بسیار نامناسب استان در این حوزه است.

دکتر جواد آقازاده روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: شدت و سرعت ابتلا به بیماری کووید ۱۹ و جان‌باختن شهروندان بر اثر این بیماری همچنان در استان روند افزایشی دارد و طی ۲۴ ساعت گذشته علاوه بر ثبت ۱۴ فوتی جدید، آزمایش ۱۸ نفر افراد فوت شده روزهای گذشته نیز مثبت اعلام شد.

وی اضافه کرد: در حال حاضر تعداد کل بستری‌های مربوط به بیماری‌های سندرم حاد تنفسی در آذربایجان غربی به هزار و ۵۶۱ نفر رسیده که از این تعداد ۸۱۹ نفر مشکوک و ۷۴۲ نفر مبتلا به کرونا هستند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی اظهار کرد: تعداد بستری‌شدگان در آی‌سی‌یو نیز ۳۰۶ نفر است که از این تعداد، ۸۲ نفر به دستگاه ونتیلاتور متصل هستند.

آقازاده گفت: از ۱۴ فوتی ۲۴ ساعت گذشته، چهار نفر مربوط به میاندوآب، ۲ نفر مربوط به هرکدام از شهرهای ارومیه، بوکان، ماکو و خوی، یک نفر مربوط به هرکدام از شهرهای شوط و نقده هستند.

به گزارش ایرنا، آذربایجان‌غربی طی حدود ۹ ماه شیوع بیماری کووید ۱۹ در کشور، سه خیز شیوع را پشت سرگذاشته و به نظر می‌رسد شاهد خیز چهارم این بیماری در استان باشیم که البته به احتمال  زیاد خطرناک‌تر از گذشته خواهد بود.

تاکنون حدود ۵۵ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در دنیا و افزون بر ۷۷۵ هزار نفر در ایران به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شده‌اند.

از مجموع یک میلیون و ۳۰۷ هزار نفر جان باخته بر اثر کرونا در کشورهای مختلف دنیا نیز، ۳.۱ درصد مربوط به ایران است.

از کل جانباختگان مربوط به کووید ۱۹ در کشور نیز ۵.۸ درصد را فوت شدگان در آذربایجان غربی تشکیل می دهند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha