۲۷۱ نفر از مردم سیستان‌وبلوچستان به کرونا مبتلا شدند

زاهدان- ایرنا- معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: با افزوده شدن ۲۷۱ نفر دیگر به کرونا در۲۴ ساعت گذشته در سیستان‌وبلوچستان شمار مبتلایان به این ویروس به ۲۰ هزار و ۸۰۸ نفر افزایش یافت.

دکتر قاسم میری‌علی‌آباد روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: همچنین ۸۴۶ نفر از مردم سیستان و بلوچستان تاکنون براثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده اند و اکنون برروی تخت‌های بخش مراقبت های ویژه بیمارستانهای منتخب زاهدان ۵۰ بیمار بدحال بستری هستند.

وی ادامه داد: جمع بیماران بستری مشکوک و مبتلا به کرونا در بیمارستانهای استان ۳۰۹ نفر است که از هم استانی های عزیز در خواست می کنیم این بیماری را جدی بگیرند و به هشدارهای بهداشتی جامه عمل بپوشانند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: شستن مکرر دست‌ها با آب و صابون، ماندن در خانه، پرهیز از مسافرت و کاستن از آمد و شدهای غیرضروری در شهرها، توجه به نکات بهداشتی در سوختگیری خودروها و خرید مایحتاج عمومی، دور شدن از ترس و هراس بی مورد و در عین حال سرسری نگرفتن توصیه ها و هشدارها از جمله راهکارهای کارشناسی برای کنترل کروناست.

وی افزود: از مردم عزیز تقاضا می شود در صورت امکان و نداشتن ضرورت در خانه بمانند و چنانچه از خانه بیرون می روند اصول بهداشتی و آداب تنفسی را به خوبی رعایت کنند.

میری علی آباد با بیان این‌که مردم نباید فکر کنند ویروس کرونا ضعیف و بیماری تمام شده است، افزود: از آنجایی که کشف راه‌های انتقال ویروس و عوارض ناشی از آن، نیازمند گذشت مدت‌زمانی از شیوع و اپیدمی ویروس است و سپس بر اساس یافته‌های علمی رفتار عامل بیماری شناسایی شود ضروری است شهروندان و روستاییان استان تمام نکات بهداشتی را رعایت کنند تا از گسترش این بیماری جلوگیری شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =