استاندار کردستان: وضعیت پسماند زباله مریوان سریعتر ساماندهی شود

سنندج - ایرنا - استاندار کردستان گفت: مریوان به لحاظ گردشگری دارای اهمیت زیادی است و باید وضعیت پسماند زباله آن هر چه زودتر ساماندهی شود.

به گزارش ایرنا، بهمن مرادنیا روز سه‌شنبه در جلسه بررسی مسائل عمرانی شهری مریوان که با حضور شهردار و اعضای شورای شهر مریوان برگزار شد، اظهار داشت: موضوع زباله مریوان از سال ۹۶ مطرح و بارها در این رابطه بازدید انجام و جلسه برگزار شده اما هنوز این مشکل رفع نشده است.

وی یادآورشد: به دلیل اهمیت این موضوع در همان سال اعتباری از تهران جذب و از استان نیز برای آن اعتباری در نظر گرفته شد اما بعد از گذشت ۲ سال این اعتبار جذب نشده که این امر پذیرفتنی و قابل قبول نیست.

استاندار کردستان افزود: در آن زمان ۶ میلیارد تومان اعتبار برای ساماندهی وضعیت زباله شهر مریوان تعریف شد که این رقم با توجه به وضعیت تورمی موجود افزایش پیدا کرده و با این تفاسیر شهرداری و شورای این شهر باید پاسخگو باشند.

مرادنیا تاکید کرد: مریوان از شهرهای مهم و گردشگر پذیر استان است که باید هرچه زودتر نسبت به ساماندهی وضعیت پسماند آن اقدام شود.

وی به اختلاف نظر شهرداری و سازمان محیط زیست در نحوه اداره تالاب زریبار نیز اشاره کرد و گفت: زریبار ملک شخصی هیچ کسی نیست، لذا اختلاف میان ۲ دستگاه بر سر این موضوع پذیرفتنی نیست و باید اختلاف ها کنار گذاشته شود.

استاندار کردستان اضافه کرد: قوانین مربوط‌به زریبار مربوط به سازمان محیط‌زیست کشور است و اگر شهرداری مایل به بهره برداری از زریبار است باید قوانین ابلاغی تالاب ها را پذیرفته و آن را اجرا کند.

مرادنیا افزود: از کارهای انجام شده در تالاب زریبار طی چند سال گذشته رضایت ندارم اما همه باید متوجه باشند که رونق زریبار منجر به جذب گردشگر بیشتر و افزایش درآمد عمومی مردم خواهد شد.

وی اظهار داشت: زریبار منبع درآمد برای هیچ دستگاه و ارگانی نیست، مبادا به خاطر تصمیمات نادرست و اختلاف نظرها این گنجینه طبیعی قربانی شود.

مریوان در ۱۳۰ کیلومتری غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =