کنگره بین‌المللی پرستاری در مشهد آغاز شد

مشهد- ایرنا- سومین کنگره بین‌المللی پرستاری با موضوع "راهبردهای پیشگیری از عفونتهای مرتبط با مراقبت از بیماران به ویژه در مورد ویروس کرونا" با شرکت متخصصانی از ۱۱ کشور جهان در قالب ارتباط زنده ویدیوکنفرانسی بر بستر فضای مجازی در مشهد آغاز شد.

دبیر علمی این کنگره روز سه‌شنبه در حاشیه مراسم آغازین آن به خبرنگار ایرنا گفت: این رویداد علمی با همکاری مرکز کنترل عفونت بیمارستان‌های دانشگاهی ژنو به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد مدت سه روز و به صورت مجازی ادامه دارد.
دکتر امیررضا صالح مقدم افزود: در این کنگره سخنرانانی از ایران و کشورهای آمریکا، کانادا، فرانسه، سوئیس، مالت، ترکیه، فنلاند، آلمان، دانمارک و بلژیک درباره آخرین دانش‌ روز حوزه پزشکی در تخصص‌های مختلف سخنرانی دارند. 
وی ادامه داد: ۶ هزار و ۷۵۰ پرستار در این کنگره شرکت دارند و مطالب آن در قالب ۴۵ وبینار، میزگرد و سخنرانی توسط سخنرانان داخلی و خارجی ارائه می‌شود و ظرفیت هر میزگرد ۱۵۰ نفر است.

مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در این رویداد علمی شرکت کنندگان تازه‌ترین اطلاعات در مورد بیماری کووید ۱۹ و راه‌های پیشگیری و درمان آن و نیز سایر موارد مربوط به کنترل عفونت و مقاومت به آنتی‌بیوتیک‌ها را با یکدیگر به اشتراک می‌گذارند.
وی مهمترین محورهای مطالب ارائه شده در این کنگره را شامل بهداشت دست در اپیدمی‌ها و پاندمی‌ها مانند کووید ۱۹، کنترل عفونت در تجمعات، الزامات ایمنی بیمار و کنترل عفونت در ارائه خدمات آزمایشگاهی و نمونه گیری، تجهیزات حفاظت فردی،  ویروس‌های تنفسی نوظهور مانندکرونا، ضدعفونی و استریل کردن ونتیلاتورها و تجهیزات مرتبط تنفسی در بیماران کووید ۱۹ و رعایت دستورالعمل‌های کنترل عفونت در CPR عنوان کرد.
صالح مقدم افزود: در این کنگره ۲ پنل تخصصی با موضوع نقش تهویه و اتاق‌های ایزوله در کنترل عفونت و نقش نظارت و اعتباربخشی در کنترل عفونت‌های بیمارستانی برپا می‌شود.
وی ادامه داد: بیش از ۱۵۰ مقاله اختصاصی با موضوع پرستاری توسط پرستاران، کارشناسان، دانشجویان و محققان به ‌ویژه افرادی که در بخش‌های کرونا فعالیت داشته‌اند به دبیرخانه این کنگره ارسال شده که به‌ صورت سخنرانی یا پوستر ارائه می‌شود.
سومین کنگره بین‌المللی پرستاری استراتژیهای پیشگیری از عفونت‌های مرتبط با مراقبت از بیمار به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد تا روز پنجشنبه  ۲۹ آبان ماه ادامه دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =