مشارکت قرارگاه خاتم‌الانبیاء در ساخت۶۳۰۰ تخت بیمارستانی کشور

اردبیل- ایرنا- فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء اعلام کرد: این نهاد انقلابی و سازندگی هم‌اکنون در قالب توافق با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، ساخت چندین واحد بیمارستانی به ظرفیت ۶ هزار و ۳۰۰ تخت را برعهده دارد.

به گزارش ایرنا، سردار سعید محمد روز سه‌شنبه در حاشیه آغاز عملیات اجرایی فاز نخست بیمارستان یک‌هزار تختخوابی اردبیل در مصاحبه با خبرنگاران گفت: این واحدهای بیمارستانی با سرعت و کیفیت مطلوب در ۱۵ استان کشور در حال ساخت است.

وی از تکمیل و واگذاری چندین طرح بیمارستانی احداث شده توسط قرارگاه خاتم‌الانبیاء به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به ظرفیت یک هزار تخت خبر داد و افزود: آخرین مورد آن بیمارستان رازی تهران بود که در مدت ۳.۵ سال احداث و تحویل شد.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء همچنین بیان کرد: این نهاد سازندگی در زمینه طراحی و اجرای پروژه‌های بیمارستانی تجربه خوبی دارد و از این تجربیات در احداث بیمارستان یکهزار تختخوابی اردبیل بهره‌گیری خواهد شد.

وی با اشاره به بالا بودن متوسط زمان ساخت مراکز بیمارستانی در کشور و صرف پنج تا ۲۰ سال برای احداث هر پروژه بیمارستانی در ایران گفت: قرارگاه خاتم‌الانبیاء هم در موضوع کیفیت ساخت و هم در زمنیه سرعت تجربه و توان خوبی دارد.

سردار محمد اضافه‌کرد: میانگین تخت‌های بیمارستانی در ایران، هم‌اکنون پایین‌تر از میانگین جهانی و منطقه‌ای است ولی با اجرا و تکمیل واحدهای در حال ساخت، این میانگین ارتقا یافته و بخش مهمی از نیاز کشور در این زمینه تامین می‌شود.

وی افزود: در صورت تامین اعتبار، فاز نخست بیمارستان یک‌هزار تختخوابی اردبیل که با ظرفیت ۵۴۰ تخت طراحی شده، در مدت ۳۶ ماه تکمیل شده و وارد چرخه خدمت به مردم می‌شود.

به گزارش ایرنا، عملیات اجرایی بیمارستان ۱۰۰۰ تختخوابی اردبیل روز سه‌شنبه طی آیینی با حضور سعید محمد فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء (ص) در محل سایت بزرگ دانشگاه علوم پزشکی و خدماتی بهداشتی و درمانی استان اردبیل آغاز شد.

این بیمارستان بزرگ در ۲ فاز طراحی شده که در فاز نخست آن، یک مجتمع بیمارستانی به ظرفیت ۵۴۰ تخت با همه بخش‌ها و فضاهای بستری و آموزشی با امکانات و تجهیزات مرتبط احداث می‌شود.

فاز نخست این بیمارستان با هفت طبقه و ۵۴ هزار متر مربع و هر طبقه به مساحت هفت هزار و ۵۰۰ متر مربع احداث شده و در اختیار بخش درمان استان قرار می‌گیرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =