۱۲ کیلومتر کانال آبیاری دراستان مرکزی احداث و  بهسازی شد

اراک - ایرنا - مدیر آب، خاک و امور فنی و مهندسی سازمان جهاد کشاورزی مرکزی گفت: ۱۲ کیلومتر کانال آبیاری با اعتباری بالغ بر ۴۴ میلیارد و ۴۳۱ میلیون ریال از محل اعتبارات استانی و جبران خسارت سیل، امسال در استان احداث یا بهسازی شد.

«فرزاد کوهدانی» روزجمعه در گفت و گو با ایرنا افزود: هفت کیلومتر شبکه های فرعی آبیاری نیز امسال از محل اعتبارات باقی مانده از سال قبل در شهرستان‌های شازند، خنداب، ساوه، تفرش و محلات اجرا شد که ۱۹ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال هزینه در برداشته است.

وی لایروبی و مرمت قنوات با هدف افزایش آبدهی این سازه‌ها را از دیگر اقدامات مدیریت آب و خاک و امور فنی مهندسی جهاد کشاورزی استان مرکزی عنوان کرد و گفت: ۲۶۳ رشته قنات با اعتباری بالغ بر ۲۲۰ میلیارد و ۵۱۷ میلیون ریال در نقاط مختلف استان برای تسهیل در روند استحصال آب لایروبی ومرمت شد

وی ادامه داد:  ۲۰ کیلومتر جاده های دسترسی به مزارع نیز با اعتباری بالغ بر ۴۴ میلیارد و ۴۷۱ میلیون ریال در استان مرکزی احداث و مرمت شد.

وی اضافه کرد: اجرای سامانه آبیاری نوین در ۲ هزار و ۲۱۷ هکتار از اراضی کشاورزی این استان امسال آغاز شده  و تاپایان سال‌جاری به بهره برداری می رسد.

وی افزود: اجرای طرح آبیاری نوین در اراضی کشاورزی استان مرکزی در راستای افزایش بهره‌وری از آب کشاورزی، افزایش تولید محصول در واحد سطح، جهش و رونق تولید در بخش کشاورزی انجام می شود.

وی ادامه داد: ۲ هزار و ۲۲۱ هکتار از اراضی کشاورزی استان مرکزی سال گذشته در قالب ۵۷ طرح در بیشتر شهرستان‌های این استان به آبیاری نوین تجهیز شدند.

مدیر آب و خاک و امور فنی مهندسی جهاد کشاورزی مرکزی یادآورشد: ۹۸۳ میلیارد و ۵۴ میلیون ریال اعتبار آب و خاک در سال مالی گذشته به این استان ابلاغ شد که ۸۶۸ میلیارد و ۵۹۷ میلیون ریال این اعتبار به استان اختصاص یافت.

استان مرکزی با ۹۰ هزار بهره‌بردار در زمره ۱۰ استان برتر کشور در فعالیت‌های کشاورزی است.
۶۷۰ هزار هکتار اراضی باغی و کشاورزی در استان مرکزی وجود دارد و یک و ۲ دهم درصد تولیدات کشاورزی مازاد بر نیاز استان به سایر مناطق ارسال می‌شود.
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =