۲۷ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۳۱
کد خبرنگار: 2087
کد خبر: 84113571
۰ نفر

برچسب‌ها

بسیج شاهرود ۱۰هزار بسته معیشتی توزیع می‌کند

شاهرود - ایرنا - فرمانده سپاه ناحیه شاهرود گفت: پایگاه های بسیج و حوزه های مقاومت بیش از ۱۰ هزار بسته معیشتی و بهداشتی در سطح شهرستان توزیع می‌کنند.

به گزارش ایرنا، سرهنگ محمد خوش قدم سه شنبه در نشست خبری به مناسبت هفته بسیج، با اشاره به اجرای ۴۲۰ فعالیت در قالب ۵۳ عنوان برنامه در هفته بسیج در شهرستان شاهرود، اظهار داشت: بخشی از این برنامه ها با توجه به شرایط کنونی در فضای مجازی برگزار می شود.

وی پویش های "دانایی" در زمینه مسابقه کتابخوانی، "نشانه های محبت" برای ارایه خدمات مشاوره، "عزت و انتظار" برای یادواره شهدا، "آرمان من" در راستای مطالبه گری در حوزه بسیج دانشجویی و "بنای همدلی" از سوی بسیج فرهنگیان برای تدریس به دانش آموزان را از جمله پویش های به راه افتاده در این هفته در فضای مجازی برشمرد و افزود: پویش های "عیدانه بسیج" برای تجلیل از خانواده شهدا، "خدمت و امید" برای تهیه بسته های معیشتی، "احسان" و "نذر خون" نیز از دیگر برنامه های هفته بسیج است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شاهرود به پویش نذر قربانی نیز اشاره کرد و گفت: به همت پایگاه های بسیج اداره ها و محلات تاکنون ۱۰۰ رأس گوسفند تهیه شده تا به نیت سلامتی امام زمان (عج) قربانی و در بین نیازمندان توزیع شود.

خوشقدم به جمع آوری کمک های نقدی توسط حوزه ولایت بسیج ناحیه شاهرود برای آزادی پنج زندانی هم اشاره و اضافه کرد: ۴۰ سری جهیزیه نیز توسط پایگاه های بسیج شاهرود تهیه شده و در آینده به زوج های نیازمند هدیه می شود.

وی همچنین با بیان اینکه در هفته بسیج امسال با افتتاح هفت صندوق قرض الحسنه تعداد صندوق های قرض الحسنه محلات شهرستان شاهرود به ۱۱۰ مورد افزایش می یابد، یادآور شد: افتتاح کارگاه دوخت ماسک پایگاه امام صادق (ع)، پایگاه بسیج روستای علی آباد، پایگاه سلامت شهرک فدک، دفتر محله اسلامی پردیس و نیز افتتاح یک باب منزل مسکونی ساخته شده توسط گروه های جهادی در شهرک بهشتی از دیگر برنامه های هفته بسیج در شاهرود است.

فرمانده سپاه ناحیه شاهرود همچنین به دیگر فعالیت های بسیجیان شهرستان در زمینه مبارزه با ویروس کرونا هم اشاره ای داشت و گفت: هم اکنون ۱۵ تن از گروه جهادی خواهران و ۲۸ عضو گروه جهادی برادران در بیمارستان امام حسین (ع) مشغول کمک به بخش درمان هستند.

خوشقدم با بیان اینکه تعدادی از جهادگران در غسالخانه شاهرود ارایه خدمت می کنند، افزود: کارگاه تولید ماسک شهرستان نیز مشغول تولید این محصول با قیمت پایین است و تاکنون بیش از ۳۰۰ هزار ماسک به شهروندان هدیه شده است.

وی همچنین با اشاره به فعالیت مستقیم ۱۸ بسیجی و فعالیت غیر مستقیم ۳۰ تن دیگر در نقاهتگاه، تصریح کرد: در این نقاهتگاه ۱۱۲ تخت آماده با پزشک، پرستار و بهورز از بسیج جامعه پزشکی و با همکاری دانشگاه علوم پزشکی مشغول ارایه خدمت هستند.

خوشقدم همکاری در زمینه بیماریابی و قطع زنجیره کرونا را از دیگر برنامه های بسیج شاهرود عنوان کرد و افزود: با تفکیک شهر شاهرود به ۲ بخش شرقی و غربی، در بخش شرقی یک گروه از بسیجیان شامل ۲ پزشک و ۱۰ پرستار با خانواده ها تماس می گیرند و ضمن ارایه مشاوره، برای افرادی که نیاز دارند پزشک درب منزل فرستاده و یا آزمایش گرفته می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =