یادواره شهدای دانشجوی البرز در فضای مجازی برگزار می شود

کرج - ایرنا - مسوول ناحیه بسیج دانشجویی استان البرز اعلام کرد که همزمان با هفته بسیج، یادواره شهدای دانشجوی این استان برای نخستین بار در فضای مجازی برگزار می شود.

دکتر جعفر فلاح نژاد روز سه شنبه در بازدید از  خبرگزاری جمهوری اسلامی استان البرز به ارایه برنامه های هفته بسیج پرداخت و افزود: با توجه به شرایط جامعه و شیوع  ویروس کرونا قرار است تا بیشتر برنامه های هفته بسیج در بستر فضای مجازی برگزار شود.

وی اظهار داشت: به همین منظور یکی از مهمترین این برنامه ها را برگزاری یادواره شهدای دانشجو را در هفته آینده قرار داده ایم که به صورت ویدئوکنفرانس در دانشگاه پیام نور البرز انجام می شود ضمن آنکه در فضای مجازی با خانواده های معظم از طریق ویدئوکنفرانس گفت وگو خواهد شد.

وی با بیان اینکه در البرز حدود یکصد شهید دانشجو داریم، گفت: تهیه و انتشار کلیپ های موضوعی برای هفته بسیج و خدمات سربازان خط مقدم بهداشت و درمان، دیدار مجازی با خانواده شهدا، برگزاری رزمایش کمک مومنانه با توزیع یک هزار و ۲۰۰ بسته کمک معیشتی و برگزاری اردوی جهادی یک روزه آموزشی از دیگر برنامه های پیش بینی شده بسیج دانشجویی برای هفته بسیج است.

فلاح نژاد ادامه داد: اردوی جهادی با حضور تعدادی از دانشجویان فرهنگی بسیجی دختر و پسر در ۱۹ منطقه محروم استان البرز با آموزش و تدریس دانش آموزان فاقد موبایل و لپ تاپ انجام می شود.

وی تجلیل از بسیجیان را از دیگر این برنامه ها برشمرد و افزود: یکی دیگر از برنامه ها تجلیل از سه هیات مساله محور استان در جشنواره کشوری «نجم» است که روز یکشنبه هفته آینده به صورت کشوری و ویدئو کنفرانس برگزار خواهد شد.

مسوول ناحیه بسیج دانشجویی استان البرز برگزاری کرسی تلاوت قرآن و شب خاطره با حضور یادگاران هشت سال دفاع مقدس در فضای مجاز و برگزاری مسابقه پیامکی و کتاب خوابی و همچنین تهیه و انتشار عکس و کلیپ از فعالیت های بسیج دانشجویی را از دیگر برنامه های هفته بسیج توسط بسیج دانشجویی البرز برشمرد.

وی ، اجرای مراسم گلباران مزار شهدای دانشجوی استان با حضور تعدادیاز دانشجویان را از دیگر این برنامه ها عنوان کرد.

آغاز انتشار نشریه «رضوان» در البرز

فلاح نژاد گفت: همزمان با هفته بسیج  انتشار ماهنامه «رضوان» ویژه بسیج دانشجویی آغاز می شود ضمن آنکه در این هفته با اساتید بسیجی در فضای مجازی گفت وگو با موضوع رسالت های بسیج خواهیم داشت.

وی ادامه داد: تولید و انتشار کلیپ «یار حاج قاسم» و شهدای مدافع حرم، اجرای برنامه «اسلام دینی برای زندگی»، تبیین بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی،‌نشست همدلی مومنانه، حضور در دفتر بسیج جامعه پزشکی و تقدیر از رزمندگان عرصه سلامت در بیمارستان های استان از دیگر برنامه های پیش بینی شده برای هفته بسیج می باشد.

یکم تا هفتم آذر ماه، هفته بسیج نامگذاری شده است.

دوم آذرماه سالروز تاسیس بسیج دانشجویی در کشور است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =