۲۷ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۲۹
کد خبرنگار: 1179
کد خبر: 84113562
۰ نفر

برچسب‌ها

۳۰ هزار بانوی خوزستانی در ورزش‌های همگانی فعالیت دارند

اهواز -  ایرنا -  نایب رییس هیات ورزش‌های همگانی خوزستان گفت: ۵۵ هزار ورزشکار سازمان یافته در رشته های مختلف ورزشی زیر پوشش این هیات فعالیت می کنند که ۳۰ هزار نفر آنها را بانوان تشکیل می‌دهند.

پرستو شهنی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این تعداد ورزشکار در ۲۷ شهرستان استان به صورت مستمر در ۵۶ کمیته ورزشی از جمله فریزبی، داژبال، طناب‌زنی، یوگا، آمادگی جسمانی، ایروبیک، پیلاتس و ... فعالیت دارند .

وی با اشاره به اینکه حضور بانوان در برنامه‌های این هیات به صورت فردی و تیمی در رقابت‌ها و فعالیت‌های فرهنگی، ورزشی چشمگیر است گفت: بی شک اگر فرهنگ‌سازی بهتری در این زمینه صورت گیرد تعداد بانوان ورزشکار روز به روز افزایش می‌یابد.

نایب رییس هیات ورزش های همگانی به اهمیت برگزاری دوره‌های آموزشی برای داوران و مربیان و انجام پویش های مردمی به خاطر شیوع ویروس کرونا در منزل با همراهی خانواده‌ها اشاره کرد و گفت: تاکنون اقدامات بسیار خوبی در این مورد صورت گرفته و هیات استان در انجام پویش های ورزشی جزو برترین های کشور است.

وی با بیان اینکه توسعه ورزش‌های همگانی نقش اصلی در تامین نشاط و سلامتی شهروندان به خصوص بانوان و دختران دارد گفت: هیات ورزش‌های همگانی خوزستان از ابتدای شیوع ویروس کرونا فعالیت‌های زیادی را به اجرا گذاشته که مهمترین این برنامه‌ها، اجرای پویش «آماده باش» در کشور بود و توانستیم عنوان دوم را به خود اختصاص دهیم.

شهنی افزود: توسعه و نهادینه سازی ورزش در جامعه، نیازمند فرهنگ سازی و آگاهی بخشی در خصوص اهمیت ورزش است، از طرفی مردم باید بدانند با کمترین امکانات و هزینه می ‎توان به سمت ورزش روی آورد.

وی با بیان اینکه استقبال مردم از ورزش‌های همگانی بسیار خوب است و تدابیر لازم را برای فرهنگ‌سازی در این خصوص داریم گفت: همگانی کردن ورزش در جامعه می‌تواند عامل بازدارنده از بسیاری بیماری‌ها و آسیب‌های اجتماعی، روحی و روانی جامعه بوده که کم هزینه‎ تر از دارو و درمان است لذا باید مردم را به سمت ورزش های همگانی ترغیب کنیم.

خوزستان با چهار میلیون و ۷۱۱ هزار نفر جمعیت ۴۷ هیات ورزشی و بیش از ۳۰۰ هزار ورزشکار بیمه شده دارد و تقریبا نیمی از جمعیت استان را بانوان تشکیل می دهند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =