برخی پروازهای فرودگاه بیرجند لغو شد

بیرجند - ایرنا - مدیرکل فرودگاه‌های خراسان جنوبی گفت: پروازهای شرکت هواپیمایی کارون و ایران ایرتور در فرودگاه بین‌المللی شهید کاوه بیرجند به دلیل کمبود مسافر لغو شد.

عظیم طهماسبی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پروازهای شرکت هواپیمایی کارون که از ۲۶ شهریور روزهای چهارشنبه یک پرواز از فرودگاه بیرجند داشت، به خاطر کمبود مسافر لغو شده است.

وی شیوع ویروس کرونا، اعمال محدودیت‌ها و لغو ماموریت‌های اداری را از جمله عوامل موثر در کمبود مسافر پروازی بیان کرد و گفت: شرکت هواپیمایی ایران ایرتور نیز به دلیل کمبود مسافر پروازهای خود را از فرودگاه بیرجند لغو کرده است.

مدیرکل فرودگاه‌های خراسان جنوبی گفت: در حال حاضر روزهای شنبه، یکشنبه، دوشنبه، چهارشنبه و جمعه شرکت هواپیمایی ایران ایر از فرودگاه بین‌المللی شهید کاوه بیرجند پرواز دارد.

وی اظهار داشت: روزهای شنبه و دوشنبه هم شرکت هواپیمایی ماهان از این فرودگاه پرواز برقرار دارد که این پروازها به مقاصد تهران و مشهد است.

طهماسبی با بیان اینکه پروازها در حال حاضر با ۶۰ درضد ظرفیت انجام می‌شود عنوان کرد: از ابتدای امسال تاکنون ۱۳ درصد آمار مسافران فرودگاه بیرجند کاهش داشته که علت اصلی آن شیوع کرونا بوده است.

استان خراسان جنوبی ۲ فرودگاه فعال در شهرهای بیرجند و طبس دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =