درمان‌گران غیرمجاز کرونا درانتظار برخورد قضایی باشند

دزفول-ایرنا- رئیس دادگستری شهرستان دزفول گفت: افرادی که برای درمان یا پیشگیری از بیماری کووید ۱۹، مردم را سرکیسه می‌کنند پیگیری قضایی می‌شوند.

به گزارش ایرنا، محمدیار ممبینی روز سه شنبه در هفدهمین قرارگاه عملیاتی مدیریت کرونا در سالن جلسات دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول افزود: معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی دزفول با جدیت با درمانگران غیرمجاز کرونا برخورد و ضمن شناسایی این افراد آنها را به مراجع قضایی معرفی می‌کند.
وی ادامه داد: تجویز دارو برای پیشگیری یا درمان کرونا به وفور در عطاری‌ها و مطب‌های زیرزمینی اتفاق می‌افتد که باید با آنها برخورد شود.
رئیس دادگستری دزفول گفت: انتشار ویروس و اقدام علیه بهداشت جرم است و افرادی که با بی‌توجهی به پروتکل‌های بهداشتی موجب انتشار ویروس و تهدید جان شهروندان می‌شوند مرتکب جرم می‌شوند.
وی با بیان اینکه دادگستری دزفول آمادگی لازم برای دریافت گزارش‌ها و برخورد با این مجرمان اس، افزود: تعطیلی بعد از ساعت ۱۸ بازار نیز باید رصد و مواردی که نیاز به پیگیری قضایی دارد برخورد جدی شود.
ممبینی اظهارداشت: تعداد مبتلایان به کرونا از نظر آماری در دزفول پایین است که یکی از دلایل آن، انجام ندادن نمونه گیری است لذا مردم باید همچنان پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند تا شاهد انتشار ویروس نباشیم.
سرپرست فرمانداری ویژه دزفول نیز گفت: اعضای قرارگاه عملیاتی مدیریت بیماری کرونا باید آمار دقیقی ارائه کنند تا بتوان راهکار بهتری اتخاذ کرد ضمن اینکه حضور بازرسان و تذکر به افراد تاثیرگذار است.
علی فرهمندپور با بیان اینکه همه ادارات و سازمان‌ها موظفند برای دقیق‌تر شدن آمار، افراد درگیر را معرفی کنند، افزود: طبق اعلام و رنگ بندی جدید، دزفول در وضعیت نارنجی و خطرناک است که باید محدودیت ترافیک اعمال و این محدودیت‌ها را در کمیسیون ترافیک اعلام کنیم.
وی هدف از اعمال محدودیت و تعطیلی بازار پس از ساعت ۱۸ را ایجاد حساسیت بیشتر بین مردم و نداشتن رغبت برای خروج از منزل عنوان و بیان کرد: از یکم آذرماه نسبت به اعمال محدودیت‌های بیشتر تصمیم‌گیری می‌شود.

سرپرست فرمانداری ویژه دزفول از اداراتی که امکان ارائه خدمات مجازی دارند خواست اجازه ورود ارباب مرجوع را ندهند و این خدمات را برای جلوگیری از شیوع کرونا به صورت غیرحضوری ارائه دهند.
وی افزود: طبق اعلام جدید وزارت بهداشت، با توجه به بارندگی‌ها و احتمال تنگی نفس، بهتر است گندزدایی انجام نشود.

۱۸۰ تخت بیمارستان بزرگ دزفول برای بستری بیماران کرونایی اختصاص یافت  
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی دزفول نیز در این نشست گفت: ۶ بخش بیمارستان بزرگ دزفول در چند ماه اخیر آماده شده است تا در صورت انفجاری شدن وضعیت بستری‌های کرونا آماده خدمات رسانی باشند. 
علی قمیشی از اختصاص ۱۸۰ تخت بیمارستانی برای بیماران کرونایی خبر داد و افزود: در حال حاضر بین ۹۰ تا ۱۰۰ بیمار کرونایی در بیمارستان بزرگ دزفول بستری هستند.
وی با اشاره به اضافه شدن ۲۵ تخت آی سی یو به ظرفیت بیمارستان بزرگ دزفول ادامه داد: تجهیزات لازم از وزارت بهداشت خریداری شده و اکنون تعداد تخت‌های آی سی یو برای بیماران کرونایی در بیمارستان بزرگ دزفول به ۵۶ تخت رسیده است.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی دزفول بیان کرد: بیمارستان بزرگ دزفول سه دستگاه اکسیژن ساز دارد و یک دستگاه دیگر نیز برای جوابگویی به نیاز بیماران کرونایی به زودی نصب می‌شود. 
وی افزود: جمعیت زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی دزفول در حال حاضر ۴۲۸ هزار نفر است که تاکنون ۳۵ هزار نمونه برای تشخیص کرونا از بیماران گرفته شده و در آزمایشگاه  مجهز دانشگاه پردازش شده است.
قمیشی با بیان اینکه آزمایشگاه دزفول توان پردازش روزانه ۸۰۰ تست کرونا را دارد، افزود: از ۳۵ هزار تست انجام شده حدود ۱۰ هزار تست کرونا مثبت شده است. 
وی با اشاره به غربالگری ۳۲۵ هزار نفر توسط پرسنل دانشگاه علوم پزشکی دزفول گفت: همه چهار هزار مادر باردار شهرستان دزفول پایش شده‌اند که ۶۲ مورد درگیر کرونا بودند و ۱۸ مورد بستری و پس از درمان ترخیص شدند. 
وی با اشاره به انجام سه هزار و ۷۰۰ بازرسی مشترک در دزفول گفت: تست‌های مثبت کرونا در دزفول نسبت به آمار مثبت کشوری بالاتر است به گونه‌ای که چگالی مثبت در دزفول بین ۴۰ تا ۵۰ درصد است در حالی که این آمار در کشور بین ۱۲ تا ۱۳ درصد است.
قمیشی افزود: تاکنون ۹هزار نفر به اورژانس بیمارستان بزرگ دزفول مراجعه کرده‌اند که از این تعداد سه هزار و ۸۰۰ نفر بستری و ۴۶۰ نفر فوت شده‌اند. 
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی دزفول به فوت روزانه ۲ بیمار کرونایی در این شهرستان اشاره  کرد و گفت: ۸۰ تا ۹۰ درصد فوتی‌های دزفول بر اثر کرونا را بیماران زمینه‌ای و افراد مسن بالای ۶۵ سال تشکیل می‌دهند لذا این افراد باید بیشتر از سایر افراد نسبت به رعایت پروتکل‌ها حساسیت داشته باشند.
وی افزود: تعداد افراد مبتلا به کرونا در دزفول با شیب ملایم در حال افزایش است که امیدواریم با همکاری مردم با شیب تند افزایش این بیماری مواجه نشویم. 
سرپرست اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان دزفول نیز گفت: ۳۶ بازرس اتحادیه در دزفول داریم که از ۲۰ آبان ماه تا امروز یکهزار و ۵۰۰ واحد صنفی دزفول را بازرسی و ۱۰۰ واحد صنفی را پلمب کرده‌اند.
محمد غلامی افزود: ۱۲ هزار و ۷۱۳ واحد صنفی دارای پروانه کسب در شهرستان دزفول فعال است که از این تعداد،  ۹هزار و ۵۶۲ واحد مشمول تعطیلی از ساعت ۱۸ شده‌اند.
وی از همکاری اصناف و اتاق اصناف درخصوص تعطیلی بازار قدردانی کرد و گفت: کارشناسان اتاق اصناف نیز  برای انجام بازرسی‌ها همکاری دارند.

بنا به اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تعداد مبتلایان به کرونا در کشور طی شبانه روز گذشته ۱۳ هزار و ۳۵۲ نفر و تعداد فوتی‌ها ۴۸۲ نفر بوده است.

شهرستان دزفول در وضیعت نارنجی و خطرناک کرونا به سر می‌برد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =