کتابخانه های عمومی فردیس با جمعیت آن تناسب ندارد

کرج- ایرنا- امام جمعه شهرستان فردیس گفت که با توجه به تراکم جمعیت بالا و مهاجر پذیری این شهرستان نیازمند افزایش تعداد کتابخانه های عمومی هستیم چرا که وضعیت زیر ساخت های موجود تناسبی با جمعیت فردیس ندارد.

حجت الاسلام علی اکبر ایمانی روز چهارشنبه در آیین گشایش  ۲ کتابخانه در فردیس افزود: افزایش فضاهای کتابخوانی در شهرستان یکی از نیازهای مبرم است زیرا تعداد کتابخانه ها در این شهرستان کم است.

وی با اشاره به اینکه فردیس با وسعت کم و جمعیت بالا نیاز به افزایش فضای کتابخانه های عمومی دارد، اظهار داشت: بعضی از دانش آموزان و دانشجویان فضایی برای مطالعه کتاب در خانه ندارندو باید بستر مطالعه برای آنها فراهم شود.

وی با بیان اینکه لازم است ادارهکل کتابخانه های استان اهتمام ویژه ای به فضاهای کتاب و کتابخوانی در فردیس داشته باشد، افزود: یکی از کارهایی که در توسعه و بالندگی جامعه نقش بسزایی دارد موضوع کتابخوانی است و باید با فراهم کردن امکانات و زیرساختهای لازم در زمینه کتابخوانی و افزایش مطالعه شهروندان تلاش شود.

ایمانی از دستگاههای اجرایی فردیس نیز خواست در افزایش سرانه مطالعه کتاب به حوزه کتابخانه کمک کنند تا کتابخانه های بیشتری در این شهرستان احداث شود.

وی خاطرنشان کرد: هر چه مطالعه به کتاب در بین جوانان افزایش یابد آسیب های اجتماعی کاهش می یابد.

ایمانی استفاده از ظرفیت خیرین برای ترویج فرهنگ مطالعه را ضروری دانست و بیان داشت: به منظور جذب، ساماندهی منابع، امکانات و جلب مشارکت‌های مردمی در امر کتابخانه‌سازی و توسعه فرهنگ کتابخوانی می‌توان از ظرفیت خیرین شهرستان استفاده کرد.

سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان البرز نیز گفت: کتابخانه مسجدالمهدی(عج) در فلکه چهارم فردیس با زیربنای ۲۵۰ متر مربع  و نخستین کتابخانه تخصصی کودک و نوجوان استان البرز به نام قاصدک با زیربنای ۱۵۰ مترمربع مربوط شهرداری فردیس در پارک تندرستی این شهر در اختیار اداره کتابخانه های عمومی شهرستان فردیس قرار گرفت.

هادی آشتیانی افزود: امیدوارم با افتتاح این 2 کتابخانه سرانه مطالعه جوانان بیشتر و با ریشه کن شدن ویروس کرونا امکان خدمات دهی به مردم فراهم شود.

با واگذاری این ۲ باب کتابخانه در مجموع با ۳۰ هزار جلد کتاب، تعداد کتابخانه های عمومی شهرستان فردیس به ۱۰ کتابخانه رسید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =