فرسایشی شدن طرح های عمرانی هزینه اجرای انها را افزایش داده است

یاسوج- ایرنا- سرپرست معاونت عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: برخی مشکلات ایجاد شده شامل فرسایشی شدن اجرای طرح های عمرانی استان، افزایش هزینه های اجرا و تأخیر در بهره مندی مردم استان از مزایای آنها را به دنبال داشته است.

به گزارش ایرنا، احد جمالی روز سه شنبه در نشست شورای فنی کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج اظهار داشت: پایبند نبودن پیمانکاران به تعهد زمانی در اجرای برخی طرح های عمرانی این استان مسأله ساز شده و مشکلات متعددی را ایجاد کرده است.

وی افزود: نظارت همه جانبه و مستمر بر تمامی مراحل اجرای طرح های عمرانی کهگیلویه و بویراحمد، کیفیت بخشی به آنها، استفاده از مصالح ساختمانی مرغوب و استاندارد، رعایت اصول فنی و آزمایش کردن مصالح ساختمانی در آزمایشگاه های معتبر ضروری است. 

سرپرست معاونت عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: لازم است که اجرای طرح های عمرانی استان به پیمانکاران خوش سابقه،  توانمند و دارای اهلیت واگذار و در این زمینه نیز با توجه به بزرگی و حجم کار یک سطح بندی انجام شود. 

جمالی عنوان کرد: در این صورت اجرای طرح های عمرانی کهگیلویه و بویراحمد با مشکل خاصی مواجه نشده و با کیفیت مطلوب در مدت زمان تعهد شده نیز تکمیل و به بهره برداری می رسند.

وی ابراز داشت: پیشنهادها و راهکارهای لازم برای رفع معایب، نواقص و ایرادهای طرح های عمرانی کهگیلویه و بویراحمد به طور مستند از سوی دستگاه های مجری و نظارتی استان ارائه شود.  

۱۸ طرح عمرانی شهرستان های گچساران و باشت در زمینه های مختلف که مشکلات و نواقص آنها پس از بازدیدهای میدانی اعضای کارگروه نظارت شورای فنی کهگیلویه و بویراحمد مستندسازی شده بود در این نشست بررسی و تصمیم های لازم برای رفع معایب و ایرادهای آنها گرفته شد. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =