برگزاری اجلاسیه کنگره اتحادیه انجمن های اسلامی تبلور وحدت

تهران-ایرنا- کنگره اتحادیه انجمن های اسلامی عالی‌ترین رکن تشکیلات در اتحادیه است و شالوده هویت تشکیلات و تبلور وحدت انجمن های اسلامی مدارس سراسر کشور و متشکل از اعضای قرارگاه ملی، منتخب انجمن های اسلامی دانش آموزان کشور محسوب می‌شود.

به گزارش روز سه شنبه مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، امسال با توجه به شرایط موجود در کشور و ویروس منحوس کرونا سیزدهمین کنگره اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان از ۲۷ لغایت ۳۰ آبان ماه با حضور نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، وزیر آموزش و پرورش، تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و دبیرکل اتحادیه، مسوولان و معاونین اتحادیه استان ها، اعضای قرارگاه ملی جدید و سال گذشته، برگزیدگان جشنواره های انجمن اسلامی برتر و رتبه های برتر کنکور سال ۹۹ تشکیلات به صورت بر خط در بستر فضای مجازی برگزار می شود.

 اعضای قرارگاه ملی این اتحادیه پس از طی یک فرایند منظم انتخاباتی پس از انتخاب در قرارگاه شهری و استانی، نامزد عضویت در قرارگاه ملی شده اند و پس از انتخاب، طی چهار روز حضور درکنگره یک عضو دانش آموز پسر، توسط پسران قرارگاه ملی و یک عضو دانش آموز دختر، توسط دختران عضو قرارگاه ملی جهت عضویت در شورای مرکزی را انتخاب می کنند.

 برگزاری اجلاس عمومی جهت استماع گزارش عملکرد یکساله شورای مرکزی، رای گیری و انتخابات ۲ نفر عضو دانش آموز شورای مرکزی، بیان دغدغه های دانش آموزان و به نمایش گذاشتن حضور فعال اتحادیه برای تحقق جنبش دانش آموزی، مشاوره علمی، برگزاری صحن علنی شورا و انتقال تجربیات از دیگر برنامه های دومین اجلاسیه سیزدهمین کنگره اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان است.

تفاوتی که کنگره امسال با کنگره های پیشین دارد این است که کنگره امسال مجازی برگزار می شود و مطمئنا حال و هوای کنگره در فضای مجازی با فضای حضوری تفاوت خواهد داشت. شور و حال حضور، گریه ها و خنده های بچه ها، بازیهای تشکیلاتی و دلتنگی ها و ایجاد دوستی ها، هیات ها و مسابقات و ... همه اینها در کنگره حضوری اتفاق می افتاد که قابل مقایسه با کنگره مجازی نیست.

ضمن اینکه باید گفت که کنگره در فضای مجازی پیچیدگی های خاص خود را دارد و ما همه تلاشمان بر این است که بتوانیم کنگره را برای دانش آموزان جذابتر کنیم و بدون شک همراهی بچه ها در برگزاری این کنگره کمک شایانی به ما خواهد کرد.

به گزارش ایرنا، دومین اجلاسیه سیزدهمین کنگره اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان امروز با حضور محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش و حجت‌الاسلام و المسلمین محمدجواد حاج علی اکبر  نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان در اردوگاه شهید باهنر و اعضای این اتحادیه به صورت مجازی گشایش یافت.

این إجلاس تا ٣٠ آبان با حضور دانش آموزان سراسر کشور به صورت برخط برگزار می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =