۷۰۰ تُن شن و ماسه برای فصل زمستان در شاهین‌دژ ذخیره شد

مهاباد- ایرنا- مدیر راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شاهین‌دژ گفت: ۷۰۰ تُن شن و ماسه برای رفع یخبندان راه‌های ارتباطی شهری و روستایی این شهرستان در فصل زمستان ذخیره‌سازی شد.

کاظم پاشایی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از این مقدار  ۳۰۰ تُن نمک و ۴۰۰ تُن شن و ماسه است که در راستای اجرای طرح زمستانه و ارایه خدمات به مردم در انبارهای اداره راهداری و حمل و نقل این شهرستان ذخیره‌ شده است.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون ۲۲ دستگاه خودرو سبک، سنگین و نیمه‌سنگین آماده خدمات‌رسانی به مسافران و مردم این شهرستان است اضافه کرد: تمام خودروها و تجهیزات این اداره فعال بوده و دستگاه‌هایی که دارای نقض فنی باشند برای تعمیر به مرکز استان فرستاده خواهند شد. 

مدیر راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شاهین‌دژ با بیاناینکه تردد در گردنه "مایین بلاغ" در محور شاهین‌دژ - تکاب در فصل زمستان همواره مشکلات زیادی را برای مردم بوجود می‌آورد اضافه کرد: از رانندگانی که قصد تردد در این گردنه را در این فصل دارند درخواست می‌شود جهت تردد در این گردنه از بدون نقص بودن خودرو خود اطمینان داشته و حتما زنجیرچرخ به همراه داشته باشند.

پاشایی با تاکید بر این امر که مردم از سفرهای غیرضروری در شرایط بارندگی از جمله بارش برف در این منطقه خودداری کنند افزود: شب گذشته با اولین بارش برف پاییزی امکان تردد تنها با زنجیرچرخ در گردنه مایین بلاغ امکان پذیر بود ولی هم‌اکنون تردد روان در این محور در جریان است.

 وی با اشاره به شروع طرح راهداری زمستانی از ۱۵ آذر امسال در این شهرستان افزود: در قالب این طرح تمام نیروهای راهدارخانه به صورت آماده‌باش درآمده و به محض بارش‌های برف و کندی تردد برای اراهی خدمات در جاده‌ها حضور فعال خواهند داشت.

پاشایای تاکید کرد: شهروندان و مسافران این شهرستان در فصل بارش قبل از سفر بهتر است از وضعیت جاده‌ها با تماس با شماره تلفن ۶۳۲۲۷۳۰-۰۴۴۴ اطلاع پیدا کنند.

شاهین‌دژ دارای ۲۱۶ کیلومتر راه اصلی و فرعی و ۵۳۰ کیلومتر راه روستایی آسفالت و شوسه است و بیش از ۴۲ درصد راه‌های روستای این شهرستان آسفالت هستند؛ گردنه مایین بلاغ در کیلومتر ۴۵ محور شاهین‌دژ - تکاب قرار دارد و هنگام بارش برف تردد در آن بدون زنجیرچرخ غیرممکن است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =