کشورهای مدعی حقوق بشر اجازه ورود دارو به کشور نمی‌دهند

اراک - ایرنا - معاون رئیس جمهوری و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: امروز کشورهای استکباری و مدعی شعار حقوق بشر، اجازه ورود داروهای مورد نیاز جانبازان به کشور را نمی‌دهند.

«سعید اوحدی» روز سه‌شنبه در نشست امضای تفاهنامه تامین زمین و ساخت مسکن و ساماندهی اشتغال و کارآفرینی ایثارگران در استان مرکزی افزود: شرایط اقتصادی کشور بسیار سخت شده و در هیچ برهه‌ای از تاریخ جمهوری اسلامی ایران، تحریم‌های دارویی و غذایی به میزان حداکثری نبوده است.

وی اظهار داشت: باید همدلی و همبستگی را برای رسیدن به اهداف متعالی، مورد توجه قرار داد تا با عنایت خداوند از این شرایط سخت گذر کنیم.

معاون رئیس جمهوری و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: استان مرکزی ۶ هزار و ۲۰۰ شهید تقدیم انقلاب کرده و در سراسر کشور ۲۳۰ هزار شهید جان شیرین خود را برای صیانت از آرمان‌های انقلاب فدا کرده‌اند.

اوحدی افزود: جایگاه و مسئولیت فعلی نباید نقطه پرش قرار گیرد بلکه این مسئولیت امانت است و باید در قبال آن پاسخگو بود.

وی اظهار داشت: اکنون که سال آخر دولت تدبیر و امید است باید در این ماه‌های آخر خدمت رسانی همچون گذشته همانند قهرمانان با قوت و انرژی بیشتر برای حل مشکلات تلاش کرد.

در این نشست تفاهنامه ساخت ۲ هزار واحد مسکونی ویژه خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران و همچنین تفاهمنامه ایجاد یک هزار اشتغال برای جامعه ایثارگری و سامدندهی گلزار شهدای استان مرکزی منعقد شد.

دیدار با آیت‌الله دری نجف‌آبادی نماینده ولی فقیه در استان، حضور در گلزار شهدای اراک و دیدار با خانواده‌های شهدا از دیگر برنامه‌های سفر یک روزه معاون رئیس جمهوری و رئیس بنیاد شهید و امور ایثار گران به اراک بود.

استان مرکزی ۶ هزار و ۲۰۰ شهید، ۱۴ هزار جانباز و ۸۰۰ آزاده تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

هم اکنون ۱۶ هزار و ۱۸۷ نفر از جمعیت هدف این نهاد انقلابی زیر  پوشش بیمه همگانی و ۴۰ هزار و ۱۹۸ نفر نیز تحت پوشش بیمه تکمیلی هستند.  

بنیاد شهید و امور ایثارگران ۲۲ اسفند سال ۱۳۵۸ به فرمان امام خمینی(ره) با هدف گسترش فرهنگ ایثار و شهادت تشکیل شد و در سال ۱۳۶۵ نیز وظیفه ساماندهی و پشتیبانی فرزندان شهدا به این نهاد واگذار شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها