۶۰ زن خود سرپرست در ایرانشهر خودکفا شدند

زاهدان- ایرنا- رییس اداره بهزیستی ایرانشهر در جنوب سیستان‌وبلوچستان گفت: ۶۰ نفر از زنان خودسرپرست زیر پوشش بهزیستی این شهرستان در قالب گروه‌های همیار خودکفا شدند.

ابراهیم نرماشیری روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه گروه‌های همیار عمده‌ترین راهکار توانمندسازی زنان سرپرست خانوار است اظهارداشت: این گروه‌ها متشکل از زنان و دختران سرپرست خانوار هستند که در زمینه‌های مختلف به فعالیت و تولید می‌پردازند.

وی بیان کرد: هم‌اینک زنان و دختران سرپرست خانوار تحت پوشش بهزیستی در قالب گروه‌های همیار در رشته‌های خیاطی، سوزن دوزی، پخت نان، کشاورزی و صنایع دستی مشغول به فعالیت هستند.

رییس اداره بهزیستی ایرانشهر گفت: گروه همیار طرحی است که در قالب آن زنان سرپرست خانوار و یا دختران خودسرپرست با حمایت مالی بهزیستی گروه‌های هفت نفره تشکیل می‌دهند و با دریافت کمک بلاعوض بهزیستی اقدام به راه‌اندازی مشاغل مختلف خانگی و صنعتی می‌کنند.

وی زنان سرپرست خانوار، سالمندان و معلولان را جامعه هدف بهزیستی دانست و افزود: مهمترین رویکرد برنامه‌های سازمان بهزیستی در شهرستان ایرانشهر ارائه خدمات توانمندسازی و توان بخشی بوده و پایدارسازی کسب و کارهای خرد جامعه هدف نیز در دستور کار قرار دارد.

نرماشیری ایجاد اشتغال و توانمندسازی مددجویان را در سال جهش تولید از دغدغه‌های اصلی بهزیستی ایرانشهر ذکر کرد و اظهارداشت: به همین منظور برنامه‌های متنوع فرهنگی، اجتماعی و آموزشی به جامعه هدف ارائه می‌شود و تقویت مهارت‌های فنی و بازتوانی آنها مدنظر قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =