۷۰ گروه جهادی به مناطق محروم آذربایجان‌غربی اعزام می‌شوند

ارومیه- ایرنا- معاون هماهنگ‌کننده سپاه شهدای آذربایجان‌غربی گفت: همزمان با آغاز هفته بسیج، ۷۰ گروه جهادی برای ویزیت رایگان ساکنان مناطق محروم به نقاط مختلف استان اعزام می شوند.

سرهنگ پاسدار تقی نجمی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران با بیان اینکه بسیج پیشرو خدمت و امیدآفرینی است، افزود: به غیر از برخی برنامه های جهادی و درمانی اغلب برنامه های اجرایی در طول هفته بسیج در استان مبتنی بر اجرا در فضای مجازی است و در صورت میدانی شدن برنامه ها با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی خواهد بود.

وی با اشاره به عناوین سایر برنامه های اجرایی در طول این هفته بیان کرد: دیدار با امام جمعه های شهرستانها، غبار روبی مزار شهدا در صورت صدور مجوز از طرف ستاد کرونا و بازدید از پایگاههای مقاومت جزو برنامه های اجرایی در این هفته است.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه شهدای آذربایجان‌غربی اضافه کرد: سرکشی از خانواده شهدا، امر به معروف در شهر به ویژه در مناطق حاشیه نشین نسبت به استفاده از ماسک و ارائه ماسک به افراد محروم حاشیه نشین، میزهای خدمت، میقات صالحین در مصلای شهرستانها در صورت موافقت ستاد کرونا، رزمایش مجازی ثامن در پایگاههای مقاومت، آزاد سازی زندانیان و برگزاری نشست های روشنگری مجازی نیز جزو برنامه های تدوین شده برای این ایام است.

سرهنگ نجمی اظهار کرد: برگزاری یادواره شهدا به شکل مجازی، نواخته شدن زنگ بسیج در سامانه شاد به صورت مجازی، اعطای کارت ایثار به ایثار گران بسیج نیز در طول هفته بسیج انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه در پنج آذر سالروز روز تشکیل بسیج مستضعفین همه ساله برنامه اقتدار برگزار می شد که امسال لغو شده‌، ادامه داد؛ امسال با رویکرد جدیدی این آیین با سخنرانی رهبر معظم انقلاب مزین می‌شود.

سرهنگ نجمی بیان کرد: در سالروز تشکیل بسیج مستضعفین بعد از سخنرانی رهبر معظم انقلاب هفت هزار طرح محرومیت زدایی و عمرانی و اشتغال زایی کلنگ زنی می‌شود که در این استان نیز این اقدامات در کنار ارائه ۳۰ هزار بسته معیشتی ببین خانواده های نیازمند انجام خواهد شد.

وی اضافه کرد: تجلیل از بسیجیان‌نخبه، اعطای جهیزیه به نوعروسان، حضور بسیجیان نخبه استان مطابق روز شمار هفته بسیج در صدا و سیما مطابق با تخصص، مهارت و ماموریت ها نیز انجام خواهد شد.

پنجم آذرماه سالروز تشکیل بسیج مستضعفین در کشور است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها