دعوت از دانش بنیان های رنگ و رزین برای ارایه راه حل های فناورانه

تهران- ایرنا- کانون هماهنگی دانش، صنعت، بازار رنگ و رزین معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری از شرکت‌های دانش‌بنیان وفناور خواست تا با بررسی نیازهای فناورانه صنایع مختلف در این حوزه، راه‌حل های مبتنی بر فناوری و نوآوری ارایه دهند.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری، کانون هماهنگی دانش، صنعت، بازار رنگ و رزین تلاش می‌کند با ایجاد تعامل میان هسته‌های فناور دانشگاهی و صنایع تحولی ساختاری در این بخش ایجاد کند.

کارخانجات، واحدهای تولیدی و شهرک‌های صنعتی متعددی در کشور در حوزه رنگ و رزین فعال هستند،  همچنین بسیاری از صنایع دیگر نیز به تولیدات این حوزه به عنوان مواد اولیه نیاز دارند.

بر این اساس و با توجه به نیاز مبرم این صنعت به فناوری‌های مدرن معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، کانون هماهنگی دانش، صنعت، بازار رنگ و رزین را تاسیس کرده است، این کانون تلاش کرده است تا با ایجاد هماهنگی بیشتر میان هسته‌های فناور دانشگاهی و کارخانجات و صنایع قدیمی رنگ و رزین، تحولی ساختاری در این بخش ایجاد کند.

این تلاش‌ها با برگزاری جلسات دوره‌ای برای هماهنگی و برنامه‌ریزی و همچنین دعوت از فعالان سرشناس و اساتید دانشگاهی و خبرگان این حوزه آغاز شده است، سازمان‌ها و نهادهای مختلفی هستند که با حوزه کاری این کانون هم‌پوشانی دارند،  سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان،  انجمن رنگ و رزین ایران،  شرکت تعاونی تولیدکنندگان رنگ و محصولات وابسته،  گمرک جمهوری اسلامی ایران،  سازمان ملی استاندارد ایران،  صنایع غیرفلزی وزارت صنعت، معدن و تجارت،  تعاونی‌های تولیدی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان تعزیزات حکومتی از جمله این نهادها محسوب می‌شوند.

بر این اساس، کانون هماهنگی دانش، صنعت، بازار رنگ و رزین معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری تلاش کرد تا ارتباط و تعامل سازنده با این دستگاه‌های اجرایی و نهادهای عمومی را افزایش دهد.

چگونگی عرضه سهمیه‌ خریدهای بورسی مواد اولیه شیمیایی و ورق فولادی برای ظروف بسته‌بندی به تولیدکنندگان رنگ و رزین و اصلاح این روش، یکی از برنامه‌های این کانون بوده است که با حضور نماینده کانون در جلسات تصمیم گیری‌های اختصاص سهمیه‌ها، پیگیری شده است.

همچنین با توجه به اهمیت بازار سرمایه این کانون فعالیت‌های مختلفی را برای اصلاح سیستم قیمت‌گذاری مواد در بورس انجام داده است، اصلاح سیستم و کنترل قیمت رنگ توسط سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، دیگر مسئله‌ای بود که در تعامل با سازمان‌های دولتی به نفع فعالان این صنعت، پیگیری شده است.

ایجاد راه کار و رایزنی با مبادی مربوطه، جهت تامین سرمایه در گردش واحدهای تولید رنگ و رزین و بررسی راه کارهای رفع مشکلات صادرات، نیز از دیگر سرفصل‌های کاری این نهاد به شمار می‌آید.

این کانون در حال حاضر، ضمن دعوت از شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور از آنها خواسته است تا با بررسی نیازهای فناورانه صنایع مختلف در این حوزه، نسبت به ارائه راه‌حل های مبتنی بر فناوری و نوآوری، کوشا باشند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =