انجام ۲ هزار نوبت دیالیز بیماران کرونایی در بیمارستان شریعتی مشهد

مشهد- ایرنا- معاون درمان بیمارستان فوق تخصصی دکتر علی شریعتی مشهد گفت: یکی از ماموریت‌های ویژه این بیمارستان در ایام شیوع ویروس کرونا انجام دیالیز بیماران کلیوی کرونایی است و از ابتدای امسال تاکنون دو هزار و ۱۲۵ نوبت دیالیز این نوع بیماران در این مرکز درمانی انجام شده است.

دکتر علی‌اکبر ایلاتی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: این دیالیزها برای ۳۵۴ بیمار دیالیزی کرونایی انجام شده است.

وی با بیان این که در بیمارستان دکتر شریعتی مشهد هفت تخت دیالیز فعال است ادامه داد: روزانه ۱۴ نوبت دیالیز در دو نوبت صبح و ظهر در این بیمارستان انجام می‌شود و در صورت نیاز شیفت شب هم فعال خواهد شد.

معاون درمان بیمارستان فوق تخصصی دکتر علی شریعتی مشهد گفت: هم‌اکنون ۸۲ بیمار کرونایی در این مرکز درمانی بستری هستند و به جز بخش‌های کرونایی بیمارستان شریعتی ۲۵ تخت فعال در بخش قلب و ۲۰ تخت در بخش ریه نیز فعال است.
۱۰ هزار و ۱۵۰ بیمار خاص شامل بیماران دیالیزی، پیوندی، تالاسمی، هموفیلی و ام.اس زیرپوشش خدمات دانشگاه علوم پزشکی مشهد قرار دارند. دو هزار و ۸۵۰ نفر از این بیماران دیالیزی، سه هزار نفر پیوندی، ۶۰۰ نفر هموفیلی، ۸۰۰ نفر تالاسمی و ۲ هزار و ۹۰۰ نفر بیماران ام.اس هستند.

بر اساس اعلام رسمی، شمار جانباختگان قطعی بیماری کووید ۱۹ در کشور به ۴۱ هزار و ۹۷۹ تن رسید و ۲۷ استان همچنان در وضعیت قرمز کرونا هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =