مرکز نوآوری و رشد تخصصی ساختمان در یزد ایجاد می شود

یزد - ایرنا -رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان یزد گفت: مقدمات راه اندازی مرکز نوآوری و رشد تخصصی این حوزه به عنوان بستری برای تبدیل ایده‌های نوآوری برای کسب‌ و کارهای دانش بنیان از سوی این سازمان در استان فراهم و به زودی راه اندازی می‌شود.

به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان یزد، علی اصغر زحمتکش با اشاره به ضرورت توسعه زیست بوم نوآوری و فناوری در استان، افزود: این سازمان  به عنوان یکی از نهادهای مهم و اثرگذار در خلق ایده های نوآوری ، بستری را برای توسعه کسب و کارهای نوپا فراهم می کند.
وی این اقدام را در مسیر نوآوری و کارآفرینی یک ضرورت برای ارزش نهادن به ایده‌های نو دانست و اظهار کرد: برای این که جوانی بعد از سال‌ها تحصیل بتواند جایگاه خود را در اقتصاد بیابد و در رفع مشکلات جامعه موثر و کارآمد باشد، نیازمند تحولی جدی در نگرش به جوان و ایده‌های خلاق اوست.
رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان یزد با بیان اینکه توافقی با پارک علم و فناوری استان در این مورد شده است، تاکید کرد: ساختمان مرکز رشد و نوآوری سازمان تجهیز شده و قابلیت استقرار ۱۴ شرکت را دارد.
زحمتکش با اشاره به اینکه این شرکت ها استقرار یافته در این مرکز از طریق فراخوان جذب می شوند، تصریح کرد: این اقدام باعث می شود تا هسته‌های فناور تکمیل شود.
وی با تشریح اهدف و رسالت مرکز نوآوری و رشد تخصصی حوزه ساختمان یزد خاطرنشان کرد: پشتیبانی و ارایه تسهیلات علمی، فنی، مالی و اجرایی به صاحبان اختراع و نوآوری، تقویت و تشویق بخش خصوصی در انجام فعالیت‌های منتج به فناوری و ایجاد ساز و کارهای حمایتی از طریق سازماندهی تشکیلات مهمترین اهداف این سازمان است.
رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان یزد با بیان اینکه این نهاد در قبال شرکت های فناور متعهد به انجام برنامه هایی است، گفت: تامین فضای مناسب و تجهیزات موردرنیاز فعالیت نهادهای فناوری مورد توافق، فراهم آوردن زمینه استفاده از امکانات سازمان برای بهره برداری علمی، آموزشی و توسعه فناوری از جمله تعهدات این سازمان است. 

وی هدایت انجمن های تابعه برای همکاری با مرکز رشد و مرکز  نوآوری، عضویت و همکاری در شورای سیاستگذاری و پذیرش مرکز نوآوری مرکز رشد ساختمان و ایجاد مشوق های لازم برای اعضای سازمان برای همکاری با نهادهای فناوری را  از دیگر تعهدات این سازمان بیان کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =