چهار سالن ورزشی همدان پلمب شد

همدان- ایرنا- کارشناس ناظر بر مراکز تهیه و توزیع موادغذایی و اماکن عمومی معاون بهداشتی استان همدان گفت: چهارسالن ورزشی به علت بی‌توجهی به مصوبات ستاد کرونا شب گذشته با همکاری نیروی انتظامی پلمب شد.

افشین حولکی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: سه سالن پرورش اندام واقع در منطقه سعیدیه و میدان عین القضات همدانی و یک سالن رزمی آموزش تکواندو شناسایی و پلمب شد.

وی اضافه کرد: برخی از مسوولان سالن‌ها و مربیان ورزشی مدعی هستند که باید تا ساعت ۱۸ فعالیت داشته باشندکه حتی در صورت تایید این ادعا، شب گذشته پس از ساعت ۱۸ از این سالن ها بازدید به عمل آمده و فعالیت داشتند.

کارشناس ناظر بر اماکن عمومی معاون بهداشتی استان همدان اظهار داشت: طبق مصوبه ستاد ملی کرونا سالن‌های ورزشی جزو مشاغل سطح و گروه چهار محسوب شده و نمی توانند در کل روز فعال باشند هر چند برخی معتقدند که می توانند تا ساعت ۱۸ فعالیت داشته باشند.

حولکی درباره چرایی قرار گرفتن این سالن های ورزشی در گروه چهار اظهار داشت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و بالا بودن میزان سرایت در اماکن بسته و پُرتجمع فعالیت این اماکن ضروری نبود بنابراین تصمیم به تعطیلی و جلوگیری از فعالیت این واحدها گرفته شد.

وی تاکید کرد: اغلب سالن های ورزشی در مکان هایی به شکل زیرزمین و بدون تهویه هوا مناسب ، فعال هستند همچنین با توجه به بالا بودن شمار ورزشکاران حاضر در سالن‌ها، افزایش شدت فعالیت بدنی در این اماکن، بالا رفتن شدت تنفس احتمال ابتلا به کرونا، انتقال بیماری به خانواده و سرایت آن به جامعه زیاد است.

کارشناس ناظر بر اماکن عمومی معاون بهداشتی استان همدان اظهار داشت: در یکی از سالن های پلمب شده تعداد زیادی از ورزشکاران بدون رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک در محیطی بسته در حال فعالیت بدونی بودند. 

حولکی با بیان اینکه بیشترین گزارش و درخواست های مردمی درباره فعال بودن باشگاه های ورزشی است گفت: شهروندان می توانند از طریق تماس با سامانه ۴۰۳۰، تماس با ۱۹۰ و شماره تلفن های مراکز بهداشت شهرستان ها تخلف بهداشتی را گزارش کنند.

وی ادامه داد: پس از دریافت گزارش تخلف ابتدا صحت آن بررسی شده و پس از برخورد با فرد متخلف موضوع گزارش می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها