رعایت محدودیت کرونایی صنفی در مازندران به مرز ۹۵ درصد رسید

ساری - ایرنا - معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران گفت که طبق آخرین بررسی‌های میدانی صورت گرفته در مناطق مختلف استان، رعایت محدودیت‌های صنفی و شغلی کرونایی در خیابان‌های اصلی مناطق شهری و روستایی استان به حدود ۹۵ درصد رسیده است.

حسین حسن نژاد روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بررسی‌های دستگاه های نظارتی همچون فرمانداری ها ، بازرسان شبکه بهداشت، نیروی انتظامی و سپاه نشان می‌دهد که رعایت محدودیت‌های صنفی در استان در حد رضایت بخشی قرار دارد.

وی با بین اینکه در برخی مناطق شاهد تاخیر حداکثر ۳۰ دقیقه‌ای تعطیلی واحدهای صنفی هستیم ، گفت: البته این تاخیر مشکلی خاصی در اجرای محدودیت ایجاد نمی‌کند و بزودی این مشکل هم رفع می شود.

معاون استاندار مازندران در باره خیابان های فرعی شهر و روستاهای استان هم گفت : بیشتر واحدهای صنفی که در اینگونه مکان ها فعالیت دارند مربوط به مشاغل سطح یک هستند که محدودیت شامل آنها نمی شود ولی آن تعداد اندکی که سطح یک نیستند طبق پایشی که صورت گرفت در زمان مقرر اقدام به تعطیلی کسب و کارشان می کنند.

حسن نژاد هدف طرح کاهش زمان فعالیت مشاغل سطوح مختلف را کاهش تردد و حضور مردم در اماکن عمومی برشمرد و افزود : خوشبختانه در مازندران تا حد رضایت بخشی به این هدف رسیدیم که نشان دهنده آگاهی و همکاری مناسب مردم است. 

وی همچنین تاکید کرد : نیاز است تا پایان این محدویت همه اصناف و مشاغل به آن پایبند باشد زیرا ویروس کرونا خطری است که همه جامعه از جمله نزدیک ترین بستگان و دوستانمان را تهدید می کند.

معاون استاندار مازندران بر تداوم روند بازرسی و گشت زنی های عمومی جهت نظارت بر اجرای دقیق محدودیت‌های کرونایی تاکید کرد و گفت : با وجود این که ما خواهان همکاری مردم در مقابله و جلوگیری از گسترش ویروس کرونا هستیم ، اما برخورد با متخلفین جدی خواهد بود.

ستاد ملی کرونا در نشست روز یکشنبه ۱۸ آبان خود تعطیلی تمامی مشاغل و اصناف به جز مشاغل سطح یک را در مراکز استان های کشور تصویب کرد که از بیستم آبان به اجرا درآمد . ستاد مقابله با کرونای مازندران نیز محدودیت های کرونایی را به تمامی شهرهای استان تسری داد و اعلام کرد که به علت نزدیکی شهرهای مازندران به یکدیگر ، اجرای طرح تنها در مرکز استان کارساز نخواهد بود.

بر اساس تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا ، محدودیت های جدید کرونایی به مدت یک ماه ادامه خواهد داشت و در این مدت تنها مشاغل سطح یک مانند داروخانه ها ، نانوایی ها و دیگر مراکز تامین نیازمندی های اولیه مردم بعد از ساعت ۱۸ حق فعالیت خواهند داشت.

 طبق آخرین گزارش دانشگاه علوم پزشکی مازندران و بابل هم اکنون حدود ۷۷۰ بیمار مبتلا به کووید-۱۹ در بیمارستان های استان بستری هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =