امسال ۴۸ کیلومتر از کریدور بزرگراهی آذربایجان‌غربی افتتاح شده است

ارومیه- ایرنا- مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی گفت: ۴۸ کیلومتر از کریدور بزرگراهی این استان طی سال جاری به بهره‌برداری رسیده که از این مقدار ١١ کیلومتر مربوط به سه‌راهی ایواوغلی به سمت خوی، سه و نیم کیلومتر در مسیر خوی به سلماس و حدود ٣۴ کیلومتر نیز در جنوب استان است.

سیدمحسن حمزه‌لو روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: همچنین ۷۴ کیلومتر از کریدور بزرگراهی در آذربایجان غربی تا پایان خرداد سال آینده به بهره برداری می رسد.

وی اضافه کرد: کریدور بزرگراهی غرب کشور به طول یک‌ هزار و ۵٣٠ کیلومتر، مرز بازرگان را به بندر امام خمینی (ره) متصل می‌کند و ٣٠ درصد این شبکه حمل‌ و نقل جاده‌ای به طول ۵۴٠ کیلومتر در آذربایجان‌غربی احداث می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی بیان کرد: همچنین در راستای توسعه راه‌های آذربایجان‌غربی بیش از ۵۰ کیلومتر از طرح‌های ساخت و توسعه جاده‌های استان آماده افتتاح است.

وی ادامه داد: با توجه به شرایط کنونی، توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل در پایانه‌های مرزی یکی از کارآمدترین راهکارهای برون رفت از چالش‌های اقتصادی به شمار می‌رود. 

حمزه لو تاکید کرد: وجود یک‌هزار کیلومتر مرز مشترک و همجواری آذربایجان‌غربی با سه کشور، این استان را به دروازه اصلی ارتباط ایران با اروپا تبدیل کرده و عمده حمل و نقل جاده‌ای کالا و مسافر کشور از طریق پایانه‌های مرزی استان یعنی یک چهارم پایانه‌های مرزی کشور انجام می‌شود.

کریدور بزرگراهی غرب کشور در جنوب آذربایجان‌غربی به طول ١٨٩ کیلومتر و شمال آذربایجان‌غربی به طول ۱۱۱ کیلومتر با سرعت اجرا می‌شود. 

پیش‌بینی‌ می‌شود، امسال شاخص توسعه راه‌های آذربایجان‌غربی جهش چشم‌گیری داشته باشد؛ آذربایجان‌غربی ۱۲ هزار کیلومتر راه دارد که از این میزان سه هزار و ۵۰۰ کیلومتر بزرگراه، جاده اصلی و فرعی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =