قاریان خوزستانی در مسابقات سراسری قرآن درخشیدند

اهواز - ایرنا - قاریان خوزستانی با درخشش درچهل وسومین دوره مسابقات سراسری قرآن سازمان اوقاف و امور خیریه که ۲۲ آبان ۱۳۹۹ برای نخستین بار به علت خطر ناشی از ویروس کرونا به صورت ویدیوکنفرانس و غیرحضوری برگزار شد صاحب مقام برتر شدند.

رییس اداره امور قرآنی و معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه خوزستان روز سه شنبه با اعلام این خبر به خبرنگار ایرنا گفت: در این مسابقات ۹ قاری خواهر و برادر از خوزستان شرکت کردند که پنج نفر آنان عنوان اولی تا پنجمی این مسابقات را کسب کردند.
حجت الاسلام فایز فائزی افزود:در بخش ترتیل این مسابقات خانم سناء منبوهی رتبه نخست را کسب کرد و در بخش حفظ ۲۰ جزء قرآن فاطمه سواری رتبه دوم را به خود اختصاص داد.
وی گفت: در بخش تفسیر سیدحسن هاشمی نسب رتبه سوم و صاحب شریفی رتبه پنجم تفسیر و در بخش دعاخوانی عفت ابول زاده رتبه پنجم چهل وسومین دوره مسابقات سراسری قرآن سازمان اوقاف و امور خیریه را کسب کردند.
رییس اداره امور قرآنی و معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه خوزستان افزود: به نفرات برتر این مسابقات جوایز نفیسی از سوی سازمان اوقاف و امور خیریه اهدا خواهد شد.
حجت الاسلام فائزی با بیان اینکه قاریان خوزستانی همه ساله در مسابقات سراسری قرآن سازمان اوقاف و امور خیریه صاحب عنوان‌های برتر می‌شوند و امسال نیز در این مسابقات خوش درخشیدند افزود: این نخستین تجربه برگزاری غیرحضوری مسابقات بود که به بهترین شکل وکیفیت و با حداقل هزینه برگزار شد.
وی با بیان اینکه استان خوزستان ظرفیت و استعداد زیادی در ترویج فرهنگ قرآنی دارد و تاکنون دهها قاری برتر را به جامعه قرآنی کشور تقدیم کرده است افزود: برگزاری مسابقات سراسری قرآنی انگیزه قاریان را برای ارتقای سطح یادگیری و آموزش افزایش می دهد از این رو همه ساله در این مسابقات چهره‌های جدیدی در این عرصه به جامعه قرآنی کشور معرفی می‌شوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها