پرداخت ۷۳۰ میلیارد ریال تسهیلات به بخش گردشگری خراسان رضوی

مشهد- ایرنا- معاون اشتغال و کارآفرینی اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی گفت: نزدیک به ۷۳۰ میلیارد ریال تسهیلات تاکنون به صاحبان کسب و کارهای آسیب‌دیده از شیوع ویروس کرونا در رسته گردشگری این استان پرداخت شده است.

محمدامین بابایی روز چهارشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: این مبلغ مربوط به ۲۰۸ فقره پرونده با اشتغال چهار هزار و ۹۸۰ نفر است.
وی ادامه داد: در خصوص کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا در رسته گردشگری استان ۴۰۲ پرونده با اشتغال ۷ هزار و ۴۴۳ نفر و مبلغ درخواستی ۱۰۸ میلیارد و ۳۴۱ میلیون تومان تشکیل شده است.
معاون اشتغال و کارآفرینی اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی خراسان رضوی گفت: این رسته‌ها شامل دفاتر خدمات مسافرتی گردشگری و زیارتی و همچنین مراکز مربوط به گردشگری شامل هتلها،هتل آپارتمانها، مجتمع های جهانگردی و گردشگری، مهمانپذیرها، مهمانسراها، مسافرخانه ها، مراکز بومگردی، اقامتی، پذیرایی، تفریحی، خدماتی بین راهی، موزها و زائرسراهاست.
بابایی افزود: در بخش دفاتر خدمات مسافرتی گردشگری و زیارتی بیشترین تعداد پرونده به ترتیب مربوط به آژانس های هواپیمایی با ۴۶ فقره پرونده، خدمات اطلاع رسانی گردشگری با ۳۴ فقره و خدمات ایرانگردی وگردشگری با ۳۳ پرونده است.
وی اظهار کرد: در رسته مراکز مربوط به گردشگری هم هتلداری با ۷۵ مورد، هتل ۴۷ و شرکتهای خدمات نظافتی با ۲۵ مورد بیشترین تعداد پرونده را به خود اختصاص داده اند.

هم اکنون استان خراسان رضوی با بیش از دو هزار و ۵۰۰ واحد تاسیسات گردشگری رتبه نخست این بخش را در کشور داراست.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =