۲۷ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۲۵
کد خبرنگار: 1101
کد خبر: 84113102
۰ نفر

برچسب‌ها

اهدا بالاترین نشان المپیک به «شینزو آبه»

تهران- ایرنا- رییس کمیته بین‌المللی المپیک در سفر خود به ژاپن، بالاترین نشان افتخار جنبش المپیک را به «شینزو آبه» نخست وزیر سابق این کشور اهدا کرد.

به گزارش ایرنا،   «توماس باخ» در سومین روز از سفر خود به میزبان بازی های المپیک توکیو در دیدار با آبه این نشان را اهدا کرد.

نخست وزیر سابق ژاپن هفتم شهریور ماه امسال به خاطر مشکلات جسمانی استعفا کرد که دوران تصدی هفت ساله خود طولانی‌ترین دوران نخست‌وزیری تاریخ این کشور است.

آبه در این دیدار خطاب به رییس کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) گفت: اهدا این نشان طلایی بالاترین جایزه‌ای که بیشترین کمک‌ها را برای تقویت جنبش المپیک انجام داده است.

وی افزود: بازی‌های توکیو باعث ارتقا روح بشریت خواهد بود بنابراین برای برگزاری آن ایستادگی می‌کنیم و مهم نیست چند بار شکست بخوریم.

رییس کمیته بین‌المللی المپیک همچنین روز گذشته با «یوشیهیده سوگا» در توکیو دیدار و گفت و کرد و از حضور مثبت تماشاگران برای بازدید از بازی‌های المپیک در سال آینده ابراز امیدواری کرد.

پاندمی شدید کرونا و  شیوع آن در سراسر جهان، نخستین و بزرگترین تاثیر را بر بزرگترین رویداد دنیای ورزش یعنی بازی‌های المپیک گذاشت و تعویق یکساله آن ‌را رقم زد و ژاپن را برای برگزاری این رویداد بر سر دوراهی قرار داد. کشوری که ۲ بار تجربه  تعویق  و لغو بازی‌ها را  در سال ۱۹۶۴ به دلیل موقعیت جغرافیایی خاص ناشی از گرما و رطوبت بالای بازی‌ها  و یک بار هم در سال ۱۹۴۰  به دلیل جنگ دوم خود با چین دارد.  

اما باخ در این دیدار که از تدوین اقدامات پیشگیرانه و مقابله‌ای با کرونا از حضور حداکثری تماشاگران ابراز امیدواری کرد، اظهار داشت: ما یک جعبه ابزار عظیم در کنار هم قرار داده‌ایم که تمام معیارهای مختلفی را که می‌توان تصور کرد در آن قرار خواهیم داد. سال آینده می‌توانیم ابزارهای مناسبی را از این جعبه ابزار خارج کرده و برای اطمینان از محیطی امن برای همه شرکت کنندگان در بازی‌ها، آنها را بکار ببریم. این مساله همه ما را بسیار بسیار مطمئن می‌کند که سال آینده می‌توانیم در ورزشگاه المپیک تماشاگر داشته باشیم.

این نخستین سفر رییس کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) به توکیو میزبان بازی‌های المپیک و پارالمپیک است. باخ فردا به سوییس باز می‌گردد.

المپیک توکیو با یک سال تاخیر مردادماه سال آینده برگزار می شود.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha