نصب یکهزار و ۳۱۳ کنتور هوشمند بر روی چاه‌های آب کشاورزی لرستان

خرم‌آباد - ایرنا - مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان گفت: پنج هزار و ۷۷۱ حلقه چاه آب مجاز کشاورزی در استان وجود دارد که تاکنون بر روی یکهزار و ۳۱۳ مورد کنتور هوشمند نصب شده است.

به گزارش ایرنا ، "داریوش حسن نژاد" روز سه شنبه به رسانه‌ها اعلام کرد: همچنین تعداد یکهزار و ۵۲۷ حلقه چاه غیرمجاز در لرستان شناسایی شده بود که در سال های گذشته ۷۰۵حلقه چاه پر و مسلوب المنفعه شده است.

وی افزود: باتوجه به برنامه ارائه شده وزارت نیرو تا پایان امسال، شرکت آب منطقه ای لرستان موظف به پر کردن ۷۰ حلقه چاه است که از این تعداد در ۶ ماه نخست تعداد ۳۵ حلقه چاه غیرمجاز در استان پر و مسلوب المنفعه شد.

به گفته وی مراحل قضایی برخورد با صاحبان ۳۵ حلقه چاه غیرمجاز که در ۶ ماه دوم سال جاری باید در دستور کار قرار گیرد انجام شده است.

وی بیان کرد: همچنین در قالب چاه‌های حریمی و چاه‌های فرم یک از ۸۲۲ حلقه چاه غیرمجاز بیش از ۲۰۰ حلقه چاه در سال جاری تعیین تکلیف شده است.

حسن‌ نژاد با اشاره به تلاش ۱۸ گروه گشت و بازرسی فعال در شهرستان های لرستان گفت: طی سه سال اخیر با حکم قضایی در استان تعداد ۲۲ دستگاه حفاری غیرمجاز توقیف شده است.

مدیرعامل آب منطقه ای لرستان افزود: باهماهنگی سازمان جهادکشاورزی و صمت، تخصیص‌های غیرفعال و راکد استان برای آزادسازی در دستور کارقرار گرفته است.

وی اضافه کرد: تاکنون ۶ هزار متر مکعب تخصیص در شهرستان‌های خرم آباد، دورود و ازنا به واحدهای صنعتی واگذار و با هماهنگی‌های صورت گرفته با وزارت نیرو برای ۲۰۰ موتور تلمبه غیرمجاز در طول رودخانه کشکان مجوز صادر شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha