۲۷ آبان ۱۳۹۹،‏ ۹:۰۷
کد خبرنگار: 2110
کد خبر: 84112944
۱ نفر

برچسب‌ها

اخبار کوتاه کردستان

سنندج - ایرنا - پلب یک واحد مرغ فروشی متخلف در مریوان و صدور پنجمین سند مالکیت اراضی حریم و بستر رودخانه قزل اوزن در دیواندره از جمله اخبار کوتاه استان کردستان در روز سه شنبه ۲۷ آبان است.

رییس شبکه دامپزشکی مریوان روز سه‌شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا   اظهار داشت: در پی بازدیدهای مکرر اکیپ بهداشت عمومی شبکه دامپزشکی بر مراکز نگهداری، تولید، عرضه و توزیع فرآورده های خام دامی چند مورد تخلف بهداشتی در این مرغ فروشی مشاهده شد.

 مسعود خاتمی افزود: این واحد صنفی بدلیل فروش گوشت، پا و جگر مرغ و فروش مرغ تاریخ مصرف گذشته به مردم شناسایی و با تنظیم صورتجلسه و اخذ دستور قضایی با همکاری اداره  اماکن عمومی پلیس، پلمب شد.

وی تاکید کرد: بازرسان این شبکه به محض مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی اعم از عرضه فرآورده خام دامی تاریخ منقضی، عدم بسته بندی، عدم گواهی بهداشتی قرنطینه ای مبدا تولید کننده، عرضه خارج از یخچال با متخلفان برخورد قانونی کرده و هیچگونه چشم پوشی و گذشتی ندارند.

وی یادآور شد: دامپزشکی مریوان در راه نیل به اهداف سازمانی با شعار دام سالم، غذای سالم، انسان سالم و ارتقای سطح کیفیت فرآورده های خام دامی تا بدست مصرف کننده برسد از هیچ کوششی دریغ نکرده و سلامت شهروندان را سرلوحه کار قرار داده است.

خاتمی از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی با شمارتلفن ۳۴۵۲۱۴۲۶ شبکه دامپزشکی مریوان تماس گرفته تا در کوتاهترین زمان نسبت به بررسی موضوع و شناسایی متخلف یا متخلفان و معرفی به مراجع قضایی. اقدام شود.

پنجمین سند مالکیت اراضی حریم و بستر رودخانه قزل اوزن صادر شد

مدیر منابع آب دیواندره نیز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت : در راستای جلوگیری از اقدامات متصرفانه به حریم بستر قانونی رودخانه‌ها پنجمین سند مالکیت اراضی حریم و بستر رودخانه قزل اوزن در محدوده روستایی اغه جری از توابع بخش مرکزی این شهرستان بنام شرکت آب منطقه ای استان کردستان صادر شد.

محمد محمدی اظهار داشت : در راستای تلاش مستمر اداره منابع آب ، با همکاری اداره ثبت و اسناد شهرستان دیواندره به عنوان متولی حفظ و صیانت از رودخانه ها تا کنون پنج فقره سند مالکیت معادل ۱۶ هکتار از بستر رودخانه قزل اوزن در محدوده روستایی اغه جری بنام شرکت اب منطقه ای استان صادر شده است.

وی افزود : پنجمین سند مالکیت اراضی حریم و بستر رودخانه قزل اوزن به طول سه هزار و ۱۳۵ متر که پیش از این در تصرف اداره منابع طبیعی دیواندره بوده توسط اداره منابع اب در راستایی جلوگیری از اقدامات متصرفانه  به حریم و بستر قانونی رودخانه ها اخذ شده است.

مدیر منابع آب دیواندره اضافه کرد : همه تصرفات و مستحدثات واقع در حریم و بستر رودخانه‌ها بخصوص چم دیواندره شناسایی شده و به دادگاه صالحه معرفی و پس از صدور حکم به زودی با همکاری دادستانی و نیروی انتظامی اعاده و به وضع سابق قلع و قمع خواهد شد.

محمدی ، با اشاره به عملیات رپرگذاری بستر رودخانه‌ها که در حال انجام است، تاکید کرد: از مردم درخواست همکاری داریم تا به تابلوهای اطلاع رسانی و هشدار دهنده که توسط اداره منابع آب در مسیر رودخانه‌ها، جاده‌ها و محدوده شهری نصب شده توجه ویژه داشته باشند.

شهرستان دیواندره با جمعیت ۸۰ هزار نفری در ۸۵ کیلومتری شهر سنندج مرکز کردستان قرار دارد .

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha