۲۹ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۲۱
کد خبرنگار: 2084
کد خبر: 84112942
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۵۲ تُن بذر کشاورزی در دامغان توزیع می‌شود

سمنان- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی دامغان گفت: ۷۷ تُن بذر گندم و ۷۵ تُن بذر جو از آغاز سال زراعی جاری در حال توزیع بین کشاورزان شهرستان است.

سیدمحسن طباطبائیان روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بذرهای گواهی شده در چهار مرکز جهاد کشاورزی شهرستان در حال توزیع است که قیمت هر کیلوگرم بذر اصلاح شده گندم ۳۹ هزار ریال و بذر جو ۳۲ هزار ریال اعلام شد.

وی خاطرنشان کرد: کِشت گندم و جو در مزارع شهرستان از دهه اول مهرماه آغاز شده است و تا پایان آذرماه نیز ادامه دارد.

طباطبائیان اضافه کرد: پیش‌بینی می‌شود در سال زراعی جاری در ۸۰۰ هکتار جو و در یک هزار و ۱۰۰ هکتار گندم در زمین‌های مناطق حومه، رودبار، فرات، امیرآباد و دیباج کشت شود.

وی تصریح کرد: تاکنون ۷۰ هکتار از اراضی کشاورزی گندم و جو شهرستان دامغان بیمه شده است و کشاورزان تا پایان دی ماه فرصت دارند تا نسبت به بیمه کردن محصولات خود اقدام کنند.

طباطبائیان ادامه داد: رعایت تاریخ کِشت، مقدار بذر مصرفی و انجام عملیات خاک ورزی مناسب از اقدام‌های مهم برای تهیه بستر مناسب کشت گندم و جو است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دامغان گفت: با توجه به منابع آبی خوب و کمبود نسبی بذر، پرهیز از کشت بذرهای متفرقه و استفاده از سموم ضدعفونی مورد نیاز به منظور جلوگیری از بیماری‌های سیاهک آشکار و پنهان توصیه می‌شود. 

ارقام کشت شده گندم در شهرستان دامغان را آروم، حیدری، میهن، پیشگام، رخشان و سیوند و ارقام جو نیز شامل یوسف و گوهران است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =

سرخط اخبار استان‌ها