بیش از یک‌هزار بیمار مبتلا به کووید۱۹ در خمین بهبود یافتند

خمین - ایرنا - رئیس دانشکده علوم پزشکی خمین گفت: یک‌هزار و ۱۵ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ از ابتدای شیوع ویروس کرونا تا کنون در این شهرستان بهبود یافته و یا از بیمارستان مرخص شده‌اند.

دکتر «مجتبی دیده‌دار» روز جمعه در گفت وگو با ایرنا افزود:️ تاکنون ۲ هزار و ۹۸۳ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در خمین انجام شده است و یکهزار و ۱۹۱ بیمار شناسایی شده است.
وی با بیان اینکه  از ابتدای شیوع کرونا تا کنون ۸۹ بیمار در خمین جان خود را از دست داده‌اند، اظهار داشت: در این مدت یکهزار و ۵۳۱ نفر به تنها مرکز غربالگری بیماری کرونا در شهرستان مراجعه و خدمات تشخیصی و درمانی دریافت کردند.
دیده دار گفت: شهروندان در صورت بروز علائمی نظیر تب، تنگی نفس، سرفه و بدن درد می توانند به مرکز غربالگری کرونا در این شهرستان واقع در خیابان تهران، پشت بهزیستی سابق مراجعه کنند.
وی تاکید کرد: تشخیص زودهنگام و درمان به موقع بیماری کووید ۱۹ نقش مهمی در کنترل بیماری در سطح جامعه دارد.
رئیس دانشکده علوم پزشکی خمین گفت: دستگاه پی‌سی‌آر (PCR) آزمایشگاه تشخیص مولکولی دانشکده نصب شده و در صورت تایید انستیتو پاستور و صدور مجوز در روزهای آینده به بهره برداری می‌رسد.
دیده‌دار اضافه کرد: زدن ماسک، رعایت فاصله اجتماعی، پرهیز از برگزاری جشن‌های عروسی و دورهمی‌های خانوادگی راهکار کنترل شیوع ویروس کرونا است.

بر اساس اعلام سیما سادات‌لاری سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مجموع بیماران مبتلا به کووید- ۱۹ در کشور تا ۲۹ آبان ۹۹ به  ۸۱۵ هزارو ۱۱۷ نفر  و شمار جانباختگان قطعی  این بیماری به ۴۳هزار و ۴۱۷نفر رسیده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =