ابتلا به ویروس کرونا به رفتار اجتماعی افراد بستگی دارد

یاسوج- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: ابتلا به ویروس کرونا به طور کامل به رفتار اجتماعی افراد بستگی دارد و به هیچ عنوان قابل پیش بینی نیست.

پرویز یزدان پناه روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این ویروس خود را هماهنگ با رفتار جامعه بروز می دهد و هرچه میزان استفاده از ماسک و رعایت پروتکل‌های بهداشتی کم باشد، میزان ابتلا به این ویروس افزایش خواهد داشت.

وی افزود: شمار جانباختگان کرونا در  استان به ۲۶۴ نفر رسیده و طی ۲۴ ساعت گذشته متاسفانه ٢ هم استانی بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست داده اند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: هم اینک ۴۳۱ بیمار مشکوک و قطعی کرونایی در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد ۱۴۰ بیمار کرونایی قطعی بوده و ٢٢ بیمار در بخش های ویژه تحت درمان هستند.

 یزدان پناه تاکید کرد: از مجموع مبتلایان به کووید ۱۹ در کهگیلویه و بویراحمد ۱۳هزار و ۴۱۳نفر بهبود یافته گزارش شده است.

وی بیان کرد: از ۳۶۶ نمونه دریافت شده از آزمایشگاه سلولی و مولکولی یاسوج در شبانه روز گذشته، ۶۰ درصد موارد مثبت و بیشترین موارد در شهرستان های بویراحمد(٥٠ درصد)، کهگیلویه (٢١درصد)، بهمئی (٧ درصد)، چرام (٥ درصد)، گچساران (٥ درصد) و بقیه موارد در سایر شهرستان های استان بود.  
 
یزدان‌ پناه گفت: با توجه به جهش هابی در ویروس کووید ١٩ سرایت پذیری و کشندگی آن افزایش یافته است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: در شرایط کنونی رعایت پروتکل ها، استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی و رعایت بهداشتی فردی  کمک بزرگی به فرد، جامعه و کادر بهداشت و درمان است.

وی بیان کرد: تنها راه عبور از شرایط قرمز فعلی رعایت کامل پروتکل ها، فاصله گذاری  فیزیکی، پرهیز از حضور در اجتماعات و مکان های شلوغ و پرتردد و پرخطر، خارج نشدن از خانه بجز در موارد ضروری و همچنین عدم شرکت در نشست های خانوادگی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =