حزب الله لبنان: المعلم، مدافع وحدت و ثبات سوریه بود

تهران – ایرنا- حزب الله لبنان در بیانیه‌ای دوشنبه شب ضمن تسلیت درگذشت ولید المعلم وزیر امور خارجه فقید سوریه را به ملت، دولت و بشار اسد رییس جمهوری این کشور اعلام کرد: دمشق، مرد بزرگی را از دست داد که مدافع وحدت و ثبات سوریه بود.

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری "العهد" لبنان، در این بیانیه آمده است:المعلم در طول سال‌های مسؤولیت خود در وزارت خارجه سوریه به مسائل عربی و اسلامی خدمت کرد.

حزب الله لبنان در این بیانیه افزود: وزیر خارجه فقید سوریه حامی و پشتیبان قدرتمندی برای آرمان ملت فلسطین و مقاومت در جنوب لبنان بود و در بحران‌های مختلفی که ملت لبنان تجربه کرد، در کنار آنها ایستاد.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) بامداد دوشنبه به نقل از وزارت امور خارجه این کشور از درگذشت ولید المعلم در ۷۹ سالگی خبر داد. المعلم از سال ۲۰۰۶ تصدی وزارت امور خارجه سوریه را برعهده داشت و  به مدت ۱۰ سال سفیر کشورش در آمریکا بوده است.

المعلم سال ۱۹۴۱ در دمشق پایتخت سوریه متولد شد و پس از اخذ دیپلم به دانشگاه قاهره رفت و در سال ۱۹۶۳ از آنجا لیسانس اقتصاد گرفت.

وی سپس در سال ۱۹۶۴ به وزارت امور خارجه سوریه پیوست و در نمایندگی‌های سیاسی سوریه در چند کشور به فعالیت پرداخت.

المعلم همچنین از سال ۱۹۹۰ تا ۱۹۹۹ به عنوان سفیر کشورش در آمریکا مشغول به کار بود و دارای تالیفاتی در زمینه استقلال، فلسطین و خاورمیانه است.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha