۲۶ آبان ۱۳۹۹،‏ ۲۰:۳۸
کد خبرنگار: 2448
کد خبر: 84112789
۰ نفر

برچسب‌ها

پذیرش ناخوشایند الیزه از پمپئو

تهران- ایرنا- خبرگزاری آسوشیتدپرس دقایقی پیش نوشت: رییس جمهوری فرانسه امروز دوشنبه پشت درب های بسته در یک دیدار بالقوه ناخوشایند با مایک پمپئو دیدار کرد.

به گزارش ایرنا، خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد که امانوئل مکرون تنها ۹ روز پس از اظهار تبریک به جو بایدن برای کسب پیروزی در انتخابات آمریکا، در یک دیدار بالقوه ناراحت کننده پشت درب های بسته با پمپئو نماینده عالی دیپلمات دونالد ترامپ ملاقات کرد.

دفتر ماکرون اعلام کرد که مایک پمپئو وزیر امور خارجه ایالات متحده ابتدا با "ژان ایو لودریان" وزیر امور خارجه فرانسه در کاخ ریاست جمهوری الیزه دیدار و سپس با شخص مکرون دیدار کرد.

پس از این دیدارها هیچ یک از طرفین حاضر نشدند در مورد سفر کم اهمیت پمپئو به پاریس و آغاز سفر به هفت کشور اروپا و خاورمیانه صحبت کنند. 

به نوشته آسوشیتدپرس، اهداف سفر سه روزه پمپئو به پاریس در میان شیوع بیماری همه گیر کرونا مشخص نیست. 

دفتر مکرون سفر برنامه ریزی شده پمپئو و دیدارهای وی در کاخ الیزه ریاست جمهوری را به عنوان یک دیدار با حسن نیت توصیف کرد. 

کم اهمیت بودن سفر پمپئو به پاریس آنچنان برجسته است که با گذشت ساعت ها از دیدار وزیر امور خارجه آمریکا با مقامات ارشد دولت فرانسه هنوز هیچ کنفرانس مطبوعاتی از طرف طرفین برنامه ریزی نشده است. 

سفر منطقه‌ای پمپئو به اروپا و کشورهای خاورمیانه از جمله فلسطین اشغالی، امارات، قطر و عربستان در حالی صورت می‌گیرد که اکثر رهبران جهان نتایج انتخابات ۲۰۲۰ ریاست جمهوری آمریکا و پیروزی بایدن را پذیرفته‌اند، اما پمپئو همچنان در کنار ترامپ و برخی از جمهوریخواهان این نتایج را نپذیرفته و امید آن را دارد که ترامپ بار دیگر رئیس جمهوری شود و به گفته او "انتقال قدرت به نرمی به جای دولت بایدن به دولت ترامپ صورت گیرد".

برخی از ناظران نیز بر این باروند که این سفر وزیر خارجه آمریکا؛ گامی در راستای حمایت از ترامپ شکست خورده در انتخابات ریاست جمهوری و در واقع سرپوشی است بر شکست ترامپ در برابر رقیب دمکرات خود است. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =