۲۶ آبان ۱۳۹۹،‏ ۲۳:۲۰
کد خبرنگار: 3054
کد خبر: 84112774
۰ نفر

برچسب‌ها

مازندران استان برتر کتابخانه‌سازی شد

ساری - ایرنا - مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران از قرار گرفتن نام این استان در صدر جدول ساخت کتابخانه بین استان‌های کشور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی مازندران، آرزو ولیپور با اشاره به ساخت ۳۰ کتابخانه جدید در مازندران با کمک منابع دولتی و کمک‌های نیکوکاران، گفت: ساخت ۳۰ کتابخانه جدید، استان مازندران را در رتبه اول ساخت کتابخانه در کشور قرار داده که این امر با تلاش استاندار مازندران و نیکوکاران استان محقق شد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۱۱۷ کتابخانه عمومی در استان فعالیت می‌کنند، اظهار کرد: از سال گذشته تا کنون پنج کتابخانه جدید به مجموعه کتابخانه‌های عمومی استان اضافه شده که این موفقیت با تلاش خیران در استان به سرانجام رسید.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران افزود: در استان بیش از ۳۰ پروژه نیمه تمام کتابخانه‌ای داریم ، اما در حال حاضر اولویت ما تکمیل و تجهیز پروژه‌های با پیشرفت فیزیکی بالا با کمک مسئولان استانی و خیران است.

ولیپور کمک خیران را اهرم مهمی در تحقق اهداف کتابخانه‌ای دانست و بیان کرد: آمادگی کامل داریم تا ضمن تکریم خیران از ظرفیت آنها در حوزه کتاب و کتابخانه‌سازی بهره‌مند شویم. در بحث کتابخانه‌سازی تلاش ما این است تا عدالت مطالعاتی در روستاها و مناطق کم‌برخوردار استان برقرار شود.

وی افزود: ۲۵ کتابخانه عمومی در استان در دولت‌های یازدهم و دوازدهم در شهرستان‌های گلوگاه، بهشهر، نکا، میاندورود، ساری، قائمشهر، بابل، آمل، نور، نوشهر، عباس‌آباد، تنکابن و رامسر به بهره‌برداری رسیده بود که بیشتر آنها روستایی بود و سه هزار و ۸۵۶ مترمربع به زیربنای کتابخانه‌ای در مازندران افزوده شد. در حال حاضر فضای مطالعاتی استان به ۴۷ هزار و ۱۳۵ مترمربع رسیده است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان تاکید کرد: هر یک از این کتابخانه‌ها به مثابه یک قرارگاه فرهنگی در حال اجرای برنامه‌های متنوع کتاب‌محور برای رده‌های سنی مختلف هستند که مطمئناً در تربیت نسل کتابخوان و افزایش سرانه مطالعه در کشور نقش‌های بی‌بدیلی ایفا می‌کنند، از این رو افتتاح هر کتابخانه نویدبخش اتفاقات خوشایند و امیدافزای فرهنگی در آن شهر و روستاست.

هفته گذشته نیز مدیرکل کتابخانه‌های عمومی مازندران از تخصیص ۳۰ میلیارد ریال از بودجه ۲۰۰ میلیارد ریالی تکمیل پروژه کتابخانه مرکزی ساری خبر داد که مرداد امسال در سفر معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه وعده داده شده بود.

به گفته وی کتابخانه مرکزی ساری با تامین اعتبار مورد نیاز تا پایان سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =