مشاور ترامپ یک گام به پذیرش پیروزی بایدن نزدیک شد

لندن – ایرنا – مشاور امنیت ملی آمریکا می‌گوید؛ چنانچه «جو بایدن» نامزد حزب دموکرات رسما به عنوان پیروز انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا معرفی شود انتقال قدرت از شورای امنیت ملی کاخ سفید به صورت حرفه‌ای انجام خواهد شد.


به گزارش ایرنا، «رابرت اوبراین» روز دوشنبه با ایراد سخنانی در «مجمع امنیت بین‌المللی مرکز صوفان» خاطر نشان کرد؛ اینگونه به نظر می‌رسد که بایدن در انتخابات ریاست جمهوری پیروز شده است.
او در حالی این مطلب را بیان کرد که دونالد ترامپ حاضر به پذیرش نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نیست. با این حال مشاور او تصریح کرد: اگر یک دولت جدید روی کار بیاید، آنها مستحق داشتن فرصت و اجرای سیاست های خود هستند. اگر بلیت بایدن-هریس به عنوان برنده تعیین شود – که اینگونه به نظر می‌رسد – شاهد انتقال حرفه‌ای قدرت از شورای امنیت ملی خواهیم بود. 
به گزارش سی‌ان‌ان، اگرچه اوبراین به طور صریح بایدن را پیروز انتخابات معرفی نکرد اما سخنان وی از اظهار نظرهایی که تاکنون از سوی مقامات کاخ سفید درباره نتیجه انتخابات مطرح شده فراتر می‌رود. این سخنان حاکیست که اوبراین و سایر مقامات ارشد واشنگتن مایل نیستند که اعتبار سیاسی خود را در صورتی که اوضاع به نفع ترامپ تمام نشود از دست بدهند.
با وجود آن‌که حدود دو هفته از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا می گذرد و جو بایدن با کسب ۳۰۶ آرای الکترال بعنوان رئیس جمهوری منتخب آمریکا برگزیده شد، اما ترامپ با رد پذیرش این موضوع، همچنان در توئیتر مدعی است که وی انتخابات را برده است.

وی طی این مدت بارها در حساب توئیتر شخصی خود مدعی  پیروزی خود در انتخابات و وجود تقلب در آرا انتخاباتی شده است، موضوعی که به کرات  ادعاهای وی با محدودیت  و برچسب های هشدارآمیز توئیتر همراه شده است.

ترامپ که دوره ریاست جمهوری اش کم تر از دو ماه دیگر به اتمامی می رسد روز دوشنبه در توئیتی دیگر برای چندمین بار به رسانه های آمریکایی حمله ور شد و  درادامه ادعای برنده شدن در انتخابات آمریکا نوشت: چرا رسانه های متقلب (آمریکایی)  همچنان تصور می کنند جو بایدن درحال صعود به سمت ریاست جمهوری است  و از جانب ما چیزی را نمایان نمی کنند.

ترامپ در ادامه ادعاهای خود درباره نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نوشت: بطرز بدی قانون اساسی مان در انتخابات ۲۰۲۰ نقض و ازهم پاشیده شد.

تمامی پیام های توئیتری ترامپ در این زمینه با محدودیت و هشدار شبکه اجتماعی توئیتر مواجه شد که به مخاطب یادآوری می کند «این ادعاها دروغین و ستیزه جویانه است».

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =