راه‌اندازی بخش مراقبت‌های ویژه در شهرستان زیرکوه ضروری است

بیرجند - ایرنا - فرماندار زیرکوه گفت: راه‌اندازی بخش آی سی یو در این شرایط کرونایی نیاز ضروری شهرستان مرزی زیرکوه است.

محمدحسین عربشاهی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ما مجبوریم در این شرایط حساس و بحرانی، بیماران حاد کرونایی شهرستان را به بیرجند (مرکز استان) یا شهرستان قاینات منتقل کنیم که علاوه بر مشکلات دوری مسیر، هزینه درمان را افزایش می‌دهد و گاهی باعث بلاتکلیفی بیماران در بیمارستان‌های بیرجند و قاین می‌شود.

وی بیان کرد: هرچند راه‌اندازی بخش آی سی یو در بیمارستان کوثر نیازمند اعتبار ویژه و نیاز به حضور متخصصین مربوطه دارد اما در این شرایط مهمترین خواسته مردم است.

فرماندار زیرکوه گفت: در این زیرکوه هم مانند سایر شهرستان‌ها با شیوع ویروس کرونا مواجه هستیم و روزانه بیش از ۴۰ تست کرونا در شهرستان گرفته می‌شود.

وی افزود: بیماران سرپایی با نظارت کارکنان شبکه بهداشت و خانه‌های بهداشت توصیه به قرنطینه خانگی می‌شوند و بیماران بدحال به بیمارستان‌های قاین و بیرجند برای بستری در بخش آی سی یو منتقل می‌شوند.

عربشاهی اظهار داشت: بیمارستان ۳۲ تختخوابی کوثر در زمان زلزله سال ۱۳۷۶ راه‌اندازی شد و متعلق به تامین اجتماعی است که در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار گرفته است.

وی گفت: در حال حاضر این بیمارستان با بخش‌های دیالیز، داخلی، اطفال و اورژانس به مردم خدمات ارائه می‌کند.

براساس آخرین وضعیت مخاطره شیوع کرونا در خراسان جنوبی و رنگ‌بندی شهرستان‌های استان که ۲۵ آبان ماه منتشر شد، هفت شهرستان در وضعیت مشکی (بحرانی) و چهار شهرستان هم در وضعیت (قرمز) خیلی پرخطر هستند.

بر این اساس شهرستان‌های بیرجند، فردوس، قاینات، نهبندان، طبس،سرایان و بشرویه در وضعیت مشکی و شهرستان‌های سربیشه، درمیان، زیرکوه و خوسف در وضعیت قرمز قرار دارند.

هیچ شهری در خراسان جنوبی اکنون در وضعیت نارنجی (پرخطر)، زرد (خطر متوسط) و سفید (خطر کم) نیست.

پس از گذر خیز بیماری در تیر ماه امسال، از ابتدای مهر ماه نمودار موارد ابتلا و بستری به کرونا در این استان روند صعودی گرفته و این روند افزایشی در حال امتداد است.

حاجی آباد مرکز شهرستان زیرکوه در فاصله ۱۶۰ کیلومتری بیرجند قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha