امید خط حمله پرسپولیس از «واراژدین» آمد

تهران- ایرنا- «محمدمهدی مهدی‌خانی» با ترک تیم واراژدین کرواسی به پرسپولیس آمد تا نماینده گیلان‌غرب در جمع سرخپوشان تهران باشد.

به گزارش ایرنا، پس از کش و قوس های فراوان، مهدی‌خانی به عنوان جانشین عیسی آل‌کثیر انتخاب شد و به پرسپولیس پیوست. این بازیکن ۲۳ ساله حالا از پیاده روهای واراژدین به تهران می آید تا مشکل خط حمله پرسپولیس را در نبود آل‌کثیر رفع و رجوع کند.

مهدی‌خانی اهل گیلان‌غرب است. شهری مشهور در جنوب کرمانشاه که در زمان جنگ تحمیلی یکی از پایگاه های مقاومتی ایران بود و مردمش رشادت زیادی را به خرج دادند. چند سال پس از پایان جنگ بود که محمدمهدی به دنیا آمد. او برای پیشرفت و در نوجوانی به تهران آمد و در سایپا و نیروی زمینی بازی کرد. سپس سر از شهرخودروی مشهد درآورد که در آن زمان پدیده نام داشت. او در لیگ هفدهم توسط رضا مهاجری به بازی گرفته شد و نمایش قابل قبولی داشت.

این بازیکن با حضور یحیی گل محمدی به یکی از نفرات اصلی تیم تبدیل شد. در جام حدفی به پرسپولیس هم گل زد و در آن فصل جزو بهترین ها بود. مهدی‌خانی در تیم امید هم حضور موثری داشت و عملکرد بسیار خوبی از خود به جای گذاشت. با اینکه چند پیشنهاد داخلی خوب داشت اما تصمیم گرفت لژیونر شود. او بعد از صادق محرمی به دومین بازیکن ایرانی لیگ کرواسی تبدیل شد.

مهدی خانی به واراژدین رفت تا در این شهر زیبا برای تیم اول شهر بازی کند. او روزهای پروسانی را پشت سر گذاشت و می توان گفت مانند علی کریمی در کرواسی نتوانست توانایی خود را نشان دهد. او در حدود یک سال حضورش در این کشور، در مجموع ۲۷ بازی انجام داد که ماحصل آن ۲ گل و ۲ پاس گل بود.

او حالا عضوی از پرسپولیس است و انتظارات زیادی را متوجه خود می بیند چرا که جانشین بهترین بازیکن سرخپوشان در لیگ قهرمانان آسیا شده است. باید دید این مهاجم ۲۳ ساله و کرمانشاهی که با سختی و سختی کشیدن آشنایی دارد می تواند در لباس تیم جدیدش و با تجربه یک ساله در کرواسی به موفقیت برسد یا خیر.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =