امام جمعه همدان: طلاب در عرصه‌های اجتماعی حضور جدی‌تری داشته باشند

همدان- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان گفت: فارغ از فضای کرونا و محدودیت‌های ایجاد شده، نیاز داریم تا طلاب حضور جدی‌تری در عرصه اجتماعی داشته باشند.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین حبیب الله شعبانی موثقی روز دوشنبه در دیدار با جمعی از طلاب مدرسه آیت الله دامغانی با اشاره به اجرای طرح تبلیغ نوین در سطح شهر همدان افزود: حوزه علمیه و طلاب خارج از فضای طلبگی باید ورودی اجتماعی داشته باشند.

وی ادامه داد: طلاب در شرایطی که همه عالم دست به دست هم داده‌اند و با استفاده از ابزارهای مختلف، علیه اسلام و معنویت حمله می‌کنند، باید به وظیفه و رسالت خود عمل کنند.

حجت الاسلام والمسلمین شعبانی موثقی با اشاره به اجرای طرح تبلیغ نوین و چهره به چهره طلاب مدرسه آیت الله دامغانی، اظهار داشت: طلاب در برابر این سیل شبهاتی که دامن جامعه را گرفته است، باید به معنای واقعی کلمه طبیب دوار به طب باشند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان با بیان اینکه در انتخاب افراد حاضر در این طرح باید از همه ظرفیت‌های طلاب استفاده شود، گفت: بسیاری از طلاب دارای توانایی خوبی در ارتباط گیری با توده مردم و جامعه هستند که باید ضمن شناسایی آنها، از حضور آنها در این جمع نیز استفاده شود و اجرای این طرح تنها مختص به طلاب یک مدرسه نباشد.

 حجت الاسلام والمسلمین شعبانی موثقی با اشاره به لزوم آشنایی مبلغان با مخاطبان خود افزود: واقعیت این است که امروز باید با نسل جوانی ارتباط بگیریم که تنها منبع اطلاع رسانی آنها گوشی و فضا مجازی است، بنابراین در عرصه تبلیغ نوین باید این اولویت‌ها شناسایی شود.

وی ادامه داد: طلاب و تیم مدیریتی این طرح باید با انجام مطالعات دقیق، در مراکز خرید و به ویژه برج‌هایی که بیشتر فروشنده‌های آن را جوانان تشکیل می‌دهند بتوانند به خوبی با مخاطب خود ارتباط بگیرند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان با بیان اینکه طلاب باید در برابر شبهات و سئوالاتی که توسط جامعه مطرح می شود، از توانایی خوبی برخوردار باشند، عنوان کرد: نحوه ارتباط گیری با مخاطب و بیان مطالب نیازمند هنر خاصی است که طلاب و مبلغان باید آن را فرا بگیرند.

حجت الاسلام والمسلمین شعبانی موثقی در ادامه با اشاره به نقشه‌های دشمنان در ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی، بیان کرد: به طور قطع آنگونه که دشمن در فضای مجازی جامعه ما را تاریک ترسیم کرده واقعیت ندارد، البته گله مندی‌هایی در بین مردم وجود دارد و ما نیز گله مندی‌هایی در زمینه اقتصادی داریم، اما وضعیت اعتقادی جامعه به نحوی که رسانه های دشمن بیان می کند، نیست.

وی ادامه داد: پیامبر در برخورد با مردم دارای نگاهی رحمانی بود و طلاب ما نیز باید زمانی که در خیابان و در بین مردم حاضر می شوند، بر اساس سیره پیامبر، برخوردشان همراه با دیدی رحمانی باشد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =