آغاز ضدعفونی معابر عمومی شهر ساری در آستانه موج سوم کرونا

ساری - ایرنا - همزمان با افزایش روزانه تعداد مبتلایان به ویروس کرونا و پیش بینی قرارگیری مازندران در آستانه موج سوم، شاهد از سرگیری ضدعفونی معابر عمومی در شهر ساری مرکز استان هستیم.

به گزارش روابط عمومی شهرداری ساری، این نهاد روز سه شنبه با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد که همزمان با موج سوم شیوع ویروس کرونا در مازندران ضدعفونی خیابان ها و معابر عمومی سطح شهر به همت شهرداری ساری و سازمان های تابعه آغاز شد.

شهرداری ساری در این اطلاعیه آورد که ضدعفونی اماکن عمومی شهر ساری به دلیل پیش‌بینی قرارگیری استان در آستانه موج سوم همه گیری ویروس کرونا آغاز شده است. 

بر اساس اعلام شهرداری، شهر ساری به دلیل مرکزیت مازندران و همچنین قرارگیری در کریدور شرق به غرب استان از تردد بالایی برخوردار است که انتقال ویروس را افزایش می دهد. 

در این طرح تمامی دستگاه های شهرداری دخیل هستند و ضدعفونی معابر عمومی تا کاهش آمار مبتلایان و بهبود وضعیت شیوع ویروس ادامه خواهد داشت. 

همچنین شهرداری ساری از همه شهروندان ساروی خواست با رعایت پروتکل های بهداشتی و دستور العمل های ستاد مقابله با ویروس کرونا در مقابله و مواجهه با این بیماری به کاهش آمار مبتلایان کمک کنند.

مازندران از اواخر بهمن ماه سال گذشته میزبان ویروس کرونا است که تا به امروز تداوم داشته و جان حدود یکهزار و ۸۰۰ نفر را در این استان گرفت. این ویروس که عامل بیماری کشنده کووید-۱۹ است تا کنون ۲ موج همه گیری را در اردیبهشت و تیرماه پشت سر گذاشت.

همچنین با وجود روند کاهشی بیماران و مبتلایان به ویروس کرونا در شهریور و مهرماه، از ابتدای آبان تعداد بیماران بستری و همچنین مراجعان کرونایی به مراکز درمانی در مازندران  چند برابر شده است. 

مسئولان و بهداشت درمان این روند افزایشی را زمینه ساز ورود مازندران به موج سوم پیش‌بینی می کنند و اظهار دارند در صورت عدم رعایت همگانی پروتکل‌های بهداشتی این اتفاق دور از انتظار نخواهد بود. 

در حال حاضر نیز حدود ۸۵۰ بیمار کرونایی در بیمارستان های مازندران بستری هستند که از این میزان ۲۰ درصد با شرایط وخیم در بخش مراقبت های ویژه نگهداری می شوند. 

در ۲ هفته اخیر مازندران همراه با سراسر کشور با محدودیت های جدید کرونایی مواجه بود که اجبار آموزش غیرحضوری در بیش از سه هزار مدرسه، عدم خدمات دهی به مشتریان بدون ماسک در اصناف و نهادهای دولتی و بانک ها و همچنین کاهش زمان فعالیت مشاغل صنفی از این دست بوده است. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =