تفاهمنامه حمایت از طرح فروش پاییزه کتاب در مشهد امضا شد

مشهد- ایرنا- اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، سازمان فرهنگی، اجتماعی شهرداری مشهد و موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران روز دوشنبه به منظور حمایت از اجرای طرح ملی فروش پاییزه کتاب در مشهد تفاهمنامه همکاری امضا کردند.

معاون فرهنگی و امور رسانه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در مراسم امضای این تفاهمنامه گفت: پیشینه خراسان رضوی با فرهنگ و ادبیات عجین شده است و استقبال بی نظیر شهروندان خراسانی و مشهدی از رویدادهایی با رویکرد ترویج کتاب و کتابخوانی مبین علاقه‌مندی خراسانی‌ها به کتاب است.

افشین تحفه‌گر افزود: حضور پرتعداد مخاطبان در طرح فروش تابستانه کتاب در سال جاری باعث شد با هماهنگی موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران و شهرداری مشهد، فرصت طلایی برای همشهریان مشهدی در اجرای طرح فروش پاییزه کتاب به منظور خرید حداکثری آن فراهم شود.

وی ادامه داد: به همین منظور با امضای تفاهمنامه‌ای، شهرداری مشهد با اختصاص ۶ میلیارد ریال برای یارانه خرید کتاب در طرح فروش پاییزه مشارکت کرد و موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران نیز با اختصاص ۶ میلیارد ریال، یارانه خرید کتاب در طرح پاییزه این استان را نسبت به طرح تابستانه کتاب ۴۰۰ درصد افزایش داد.

ایوب دهقانکار مدیر عامل خانه کتاب و ادبیات ایران نیز در این مراسم گفت: مجموع یارانه مصرف شده طی دو روز گذشته از اجرای طرح فروش پاییزه کتاب در شهر مشهد به ۸۸۸ میلیون ریال و در خراسان رضوی به بیش از پنج میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال رسید.

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از سال ۱۳۹۴ برای هدفمندکردن یارانه نشر، طرح‌های فروش فصلی کتاب را توسط موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران آغاز کرد که در اجرای این طرح‌ها کتابفروشی‌ها می‌توانند در فروش کتاب به خریداران تخفیف دهند و مبلغ تخفیف داده شده را از این وزارتخانه دریافت کنند.

از ۲۴ تا ۳۰ آبان ماه هفته کتاب نامگذاری شده و طرح ملی فروش پاییزه کتاب نیز توسط ۸۲ کتابفروشی استان خراسان رضوی در این هفته اجرا می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =