امیدواری برلین به برداشته شدن موانع بازرگانی میان آمریکا و اروپا

تهران – ایرنا – پتر آلتمایر وزیر اقتصاد آلمان روز دوشنبه ابراز امیدواری کرد که با به قدرت رسیدن دولت تازه جو بایدن رئیس جمهوری منتخب آمریکا (از اول بهمن ماه)، موانع بازرگانی میان ایالات متحده و اروپا برداشته شود.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری رویترز از برلین؛ آلتمایر افزود: من از صمیم قلبم امیدوارم که دولت تازه ایالات متحده به ما برای دستیابی به اجماع و توافق در باره روابط بازرگانی میان این کشور و اتحادیه اروپا کمک کند و ما بتوانیم بسیاری از اقدامات در مورد تعرفه ها و عوارض بازرگانی ناشی از سیاست ها حمایت گرایانه (کنونی واشنگتن) را از میان برداریم.

وی افزود: این آرزو و امیدواری در مورد شریکان بازرگانی اروپا در چین و دیگر بخش های آسیا نیز صادق است و به آنها آشکارا گفته ایم که نمی توانیم اقدامات حمایتی و سرکوب قیمت ها را بپذیریم و بر بازارهای عادلانه، آزاد و باز پافشاری می کنیم.

پانزده اقتصاد مهم منطقه آسیا و اقیانوسیه روز یکشنبه (25 آبان ماه) بزرگ ترین پیمان بازرگانی جهان را با حمایت پکن و بدون حضور واشنگتن تشکیل دادند. این کشورها در دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ از پیمان بازرگانی همانندی در منطقه آسیا و اقیانوسیه خارج شده بودند.

ویتنام اعلان کرد: این اتحادیه تازه بازرگانی، ۳۰ درصد اقتصاد، ۳۰ درصد جمعیت جهان و بیش از ۲ میلیارد مشتری و مصرف کننده را در بر می گیرد.

اخبار مرتبط