۴۳ میلیارد ریال بابت دیالیز از سوی تامین اجتماعی سمنان پرداخت شد

سمنان- ایرنا- مدیر درمان تامین اجتماعی استان سمنان گفت: دیالیز بیماران تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی در استان موجب هزینه‌کرد ۴۳ میلیارد ریال در این بخش شد.

به گزارش ایرنا، سیدمجتبی اکرم عصر دوشنبه در جلسه ای با حضور معاونان و کارشناسان ستادی اداره کل تامین اجتماعی استان سمنان ابراز داشت: نیمه نخست امسال۱۴ هزار و ۳۴۰ جلسه دیالیز برای بیمه شدگان تامین اجتماعی در استان انجام شد که از این تعداد ۱۳ هزار مورد در بخش درمان غیرمستقیم و بقیه در بیمارستان شفا سمنان بود.
وی تصریح کرد: در زمان حاضر ۶۷۴ بیمار کلیوی تحت پوشش خدمات درمانی و حمایتی تامین اجتماعی استان سمنان هستند که از این تعداد ۳۸۵ بیمه شده دیالیز می شوند.
وی ادامه داد: نیمه نخست امسال چهار میلیارد و ۲۹۰ میلیون ریال بابت هزینه دارو به ازای یکهزار و ۳۴۹ نسخه بیماران با مشکلات کلیوی و پیوند کلیه به داروخانه های سراسر استان پرداخت شد.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان گفت : به دلیل وضعیت جسمی نامساعد بیمار ناشی از دیالیز و همچنین شرایط خاص و دشوار ناشی از شیوع کرونا، ارائه این خدمت از حساسیت بسیار بالایی برخوردار است و نیازمند دقت نظر و توجه هر چه بیشتر کارکنان در موضوع رعایت شیوه نامه های بهداشتی است.

وی با بیان اینکه تمام خدمات درمانی در مراکز ملکی سازمان تامین اجتماعی برای بیمه‌شدگان این سازمان بصورت رایگان ارائه می شود، تصریح کرد: برنامه ریزی راهبردی سازمان تامین اجتماعی در بخش درمانی بر اساس گسترش و سهولت دسترسی بیمه شدگان به خدمات درمانی بصورت متناسب در بخش درمان مستقیم و درمان غیرمستقیم است.
بخش دیالیز بیمارستان تأمین اجتماعی شفا سمنان با چهار تخت فعال و در دو نوبت صبح و عصر به بیماران خدمات ارائه می‌کند.
۲۳ تا ۳۰ آبان ماه در تقویم رسمی کشور، هفته حمایت از بیماران کلیوی نامگذاری شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =